Karayolları Genel Müdürlüğü en az lise mezunu kamu personeli alımı için son gün!

Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu çok sayıda kamu personeli alımı yapıyor. Farklı unvanlarda ve statülerde yapılacak olan alımların başvuru şartları ve detayları haberimizin içeriğinde...

Karayolları Genel Müdürlüğü en az lise mezunu kamu personeli alımı için son gün!
Karayolları Genel Müdürlüğü en az lise mezunu kamu personeli alımı için son gün!
GİRİŞ 06.07.2018 09:20 GÜNCELLEME 06.07.2018 09:20
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre, Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesine farklı şehirlerde istihdam edilmek üzere alım yapılacağı belirtildi. Söz konusu alımlardan Eski Hükümlü pozisyonu için, Ankara 5, Düzce 1, Ordu 1, Batman 1, Diyarbakır 1, Siirt 1, Giresun 1, Van 2, Erzurum 1, Aydın 1, Denizli 1, Manisa 1, Uşak 1, Konya 1, Antalya 3, Burdur 1, Bursa 2, Çanakkale 1, Erzincan 1 olmak üzere Lise mezunu 30 eski hükümlü personel alınacak. Ayrıca yine Eski Hükümlü Önlisans mezunu, Bolu’da 1 kişi olmak üzere toplamda 31 kişi olmuş olacak. Engelli pozisyonu için ise,  Lisans mezunu Ankara'da 2, Lise Mezunu İzmir 7, Ankara 2, Bolu 1, Düzce 1, Tokat 1, Şanlıurfa 1, Artvin 2, Giresun 2, Gümüşhane 1, Bitlis 1, Erzurum 1, Burdur 2, Kütahya 2, Erzincan 2 ve Kars 2 olmak üzere lise mezunu 28 kişi alacak. Yine Engelli pozisyonu için Önlisans mezunu ise, Ankara'da 2 olmak üzere engelli pozisyonu için toplamda 32 kişi olmuş olacak. Peki başvuru şartları nelerdir?

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

 

 

- 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak,

- Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirenler veya Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan: 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan (Değişik ibare:RG-6/8/2014-29080) sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını (Değişik ibare:RG-6/8/2014- 29080) belgelendirmek

- KPSS sınavına girmiş olmak, Hakkında yapılacak güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması,

- Askerliğini tamamlamış, muaf veya tecilli olmak (erkek adaylar için),

- İlanın yayınlandığı tarihte herhangi bir kamu kurumunda çalışmıyor olmak,

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak,

- Türkiye İş Kurumu tarafından gönderilen Sözlü sınav / mülakat listesinde yer alan adayların adreslerine Sözlü sınav / mülakat tarihi, yeri ve istenilen belgeleri bildirir tebligat gönderilecektir.

- Sınavda başarılı olan adayların yukarıdaki şartları taşımadıkları sonradan ortaya çıkması durumunda sınavları geçersiz sayılacaktır.

- Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin yasal işlem yapma hakkınız saklıdır. - Ataması yapılan Engelli işçi 5 yıl boyunca başka bir ildeki işyerlerine nakil (tayin) talebinde bulunamayacaktır.

BAŞVURULAR NASIL VE NE ZAMAN YAPILACAK?

Söz konusu ilanlara başvurular 27 Haziran 2018 tarihi itibari başlamış olup 06 Temmuz 2018 mesai bitimine kadar devam edecektir. Başvurular İŞKUR’ a yapılacaktır.

*İlanların detayları ve şartlarını öğrenmek için aşağıdaki bağlantılara tıklayın...

Önlisans Eski Hükümlü İlanı İçin Tıklayınız.

Lise Eski Hükümlü İlanı İçin Tıklayınız.

Lise Engelli İlanı İçin Tıklayınız.

Önlisans Engelli İlanı İçin Tıklayınız.

Lisans Engelli İlanı İçin Tıklayınız.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 1
  • yunus 1 yıl önce Şikayet Et
    işe girmek için bayağı bi suç işlemek gerekiyormuş . ben başvurmaktan vazgeçtim....
    Cevapla