Yeni evlenenlerin kabusu oldu!

İzmir Kuyumcular Odası Başkanı Turgay Baransel, düğünlerde takılan sahte altınların sayısının arttığını belirterek, "Yeni evlenen çiftler takılarını bozdurmak için kuyumcuya geldiğinde büyük hüsran yaşıyor" dedi.

Yeni evlenenlerin kabusu oldu!
Yeni evlenenlerin kabusu oldu!
GİRİŞ 26.06.2018 12:22 GÜNCELLEME 26.06.2018 12:24
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

İzmir Kuyumcular Odası Başkanı Baransel düğünlerde takılan sahte altınlar konusunda uyarıda bulundu. Baransel, piyasada düzelme beklediklerini söyledi. Dolardaki düşüşe karşın altının etkilenmediğini dile getiren Baransel, "Henüz bu düşüş sağlanmadı. Yarın piyasalar daha hareketlenir ve düzelme olur, diye umuyoruz" diye konuştu. 

'ÇEYREK ALTIN SATILMIYOR'

 

 

Haziran ayının sonuna gelinmesine ve düğün sezonunun açılmasına rağmen altın satışının artmadığını kaydeden Başkan Baransel, gram altın takmayı tercih edenlerin daha çok olduğunu vurguladı.

'TAKILARIN İÇİNDEN SAHTE ÇOK ÇIKIYOR'

Son dönemde düğünlerde sahte altın takanların arttığını da belirten Turgay Baransel, "Bijuterilerden alınan altınlar gerçek altın değildir. Büyük marketlerde bile çeyrek altın adı altında sahte altın satılıyor. Çelikten altın yapmışlar, vatandaş onu alıp, bir kurdele takıyor. 

Düğünde sıraya girip, geline hediye ediyor; kimin taktığı da belli olmuyor. Yeni evlenen çiftler takılarını bozdurmak için kuyumcuya geldiğinde büyük bir hüsran yaşıyor. Evde kendileri hesaplayıp, kafalarında bir fiyat belirliyorlar. Gerçeği öğrenince büyük şok yaşıyorlar; çünkü takıların içinden çok sahte çıkıyor" diye konuştu.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Lonelyman67 1 yıl önce Şikayet Et
    birde geriye altın beklerler
    Cevapla
  • Yakub 1 yıl önce Şikayet Et
    Yani kibir çoğaldı! Zerre kadar kibiri olan cennete giremez. Yorganına göre kösül kardeşim. Hediye hediyedir. Küçüğü büyüğü olmaz. Gönülden verilmeyen hediye gelini ve damadı hayal kırıklığına uğratıyor.
    Cevapla