Asgari ücrete destek tutarı kaç TL? 2018 asgari ücret ek tutar belli oldu!

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun Geçici 75'inci Maddesi Uyarınca, 2018 yılında Sağlanacak Destek Tutarının Belirlenmesine İlişkin Bakanlar Kurulu Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Peki asgari ücrete destek tutarı kaç TL?

Asgari ücrete destek tutarı kaç TL? 2018 asgari ücret ek tutar belli oldu!
Asgari ücrete destek tutarı kaç TL? 2018 asgari ücret ek tutar belli oldu!
GİRİŞ 20.07.2018 09:30 GÜNCELLEME 20.07.2018 09:30

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun Geçici 75’inci Maddesi Uyarınca 2018 yılında özel sektörde istihdam sağlayıcılara verilecek olan destek tutarının belirlenmesine ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı yayımlandı. Düzenlemeye ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiş oldu. Peki asgari ücrete destek kaç TL oldu?

ASGARİ ÜCRETE DESTEK TUTARI KAÇ TL?

2018 yılı Ocak ile Eylül ayları/dönemleri için sağlanacak destek tutarına esas gün sayısının tespitinde dikkate alınacak prime esas günlük kazanç tutarı 120 TL, desteğe esas günlük tutar ise 3,33 TL olarak tespit edildi.

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun Geçici 75'inci Maddesinin birinci fıkrası kapsamında tespit edilen prime esas kazanç tutarı, 18 Ekim 2012 tarihli ve 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu hükümleri uyarınca toplu iş sözleşmesi uygulanan özel sektör işverenlerine ait işyerlerinde 180 TL olarak uygulanacak.

YORUMLAR 19
 • Erdal öz 5 gün önce Şikayet Et
  Hani nerde en düşük SGK maaşı Asgari ücret olacaktı halen son zamlar dahil bizimki 1378.₺ olmuş .anerdw bu sözler oy alınca sözler unutulur Emekliler geçim sıkıntısı içinde kavruluyor lütfen biran ilgilenen .
  Cevapla
 • Yusuf 1 hafta önce Şikayet Et
  Ssk 2000 sonrası emekli olanların intibak ından bahsetmiyorsunuz , Ne oldu bizim intibak.
  Cevapla
 • Ali 1 hafta önce Şikayet Et
  Yıllardır gss ödeyene devlet dönüp bakmıyor hiç ...bu adam gss ödüyor işsiz ki ödüyor ... Bunun hali ne olacak bu adam işsiz hiç kimse birşey demiyor Ver memura . Çalışana adam işsiz yahu gss ödüyor ve doktora gitmeyede korkuyor İlaç parası yok çünkü
  Cevapla
 • Emir 1 hafta önce Şikayet Et
  Az çok demeyecek çalişacak asgari ücretle çalışan bir sürü işçi var.
  Cevapla
 • Cem 1 hafta önce Şikayet Et
  Maaşlar 2000 TL olacak denmişti sanırım nezaman olacak
  Cevapla
 • Arif bostanci 1 hafta önce Şikayet Et
  2000 sonrasi emekliye intibak nicin verilmiyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle