Milli Savunma Bakanlığı en az lise mezunu 1500 personel alımı! Başvuru son gün..

Milli Savunma Bakanlığı farklı kadrolarda istihdam etmek üzere en az lise mezunu binlerce personel alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu ilana göre, MSB kendi bünyesinde istihdam etmek üzere KPSS 60 puan şartı ile toplamda 1500 kişilik alım yapacak. Peki başvuru şartları nelerdir? Hangi kadrolar için alım yapılıyor?

Milli Savunma Bakanlığı en az lise mezunu 1500 personel alımı! Başvuru son gün..
Milli Savunma Bakanlığı en az lise mezunu 1500 personel alımı! Başvuru son gün..
GİRİŞ 29.06.2018 10:25 GÜNCELLEME 29.06.2018 10:25
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre, Milli Savunma Bakanlığına bağlı askeri işyerlerinde Kamu kurum ve Kuruluşlarına personel alınmasında uygulanacak usul ve esaslar hakkında yönetmelik hükümleri uyarınca daimi süreli çalışan personel işçi alımı yapılacaktır. Söz konusu kadrolar sayfanın altında yer alan linkte yer almaktadır. İşte haberin detayları…

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

- 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

- 18 yaşını tamamlamış olmak.

- Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

- Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak.

- Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

- Yaptırılacak güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

- Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

- Her aday, İŞKUR'da yayımlanan listede bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilir. 9. İŞKUR da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibariyle belirtilen bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir.

- 2016 KPSS sınavına girmiş olmak ve lise mezunları için P94 puan türü, önlisans mezunları için P93 türü itibariyle en az 60 puan almış olmak.

- Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan-sınav sürecinin her aşamasında idarece sonlandırabilecektir.

- Yapılacak sınavdan sonra başarılı olan adaylardan "işe alınacağı meslek kolunda" istihdamında sakınca bulunmadığına dair SGK tarafından yetkilendirilmiş olan sağlık kuruluşlarından temin edilecek "çalıştırılacağı meslek kolunda çalışmasında sakınca bulunmadığına dair sağlık raporu" istenecektir.

- Yapılan başvurularda kişilerin nüfuslarında kayıtlı oldukları "Adres Kayıt Sistemindeki" adresleri dikkate alınacaktır.

- İŞKUR'da ilan edilecek nihai listede yer alan adaylar sözlü (adayın mesleki bilgi ve becerisi ölçülmesi maksadıyla uygulama içerikli yapılacaktır.) sınava katılmak için adreslerine gönderilecek tebligatta belirtilen tarihler arasında nüfus cüzdanı fotokopisi, TCKN yazılı olduğu adli sicil kaydı, öğrenim belgesi, askerlik durum belgesi, 2016 KPSS sonuç belgesi evraklar ile işyerlerince istenecek diğer belgeler sınav yapılacak işyerine teslim edilecektir. İstenilen belgeleri teslim edemeyen adaylar sınava alınmayacaktır.

- Yapılacak sınavlar 100 puan üzerinden değerlendirilecek olup başarı notunun belirlenmesinde; KPSS puanının %70'i, sözlü/uygulamalı puanın %30'u alınmak suretiyle başarı sırası belirlenecektir.

- Millî Güvenlik Kurulunca Devletin millî güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

- Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER NELER?

İŞKUR'da ilan edilecek nihai listede yer alan adaylar sözlü (adayın mesleki bilgi ve becerisi ölçülmesi maksadıyla uygulama içerikli yapılacaktır.) sınava katılmak için adreslerine gönderilecek tebligatta belirtilen tarihler arasında nüfus cüzdanı fotokopisi, TCKN yazılı olduğu adli sicil kaydı, öğrenim belgesi, askerlik durum belgesi, 2016 KPSS sonuç belgesi evraklar ile işyerlerince istenecek diğer belgeler sınav yapılacak işyerine teslim edilecektir. İstenilen belgeleri teslim edemeyen adaylar sınava alınmayacaktır.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

MSB’nın yayımlamış olduğu ilana başvuru yapacak adayların başvurularına başlayabilirler en geç 29 Haziran 2018 tarihine kadar Türkiye İş Kurumuna başvuruda bulunmaları gereklidir.

İlanın Tam Metni İçin Tıklayınız...

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 6
 • harun 1 yıl önce Şikayet Et
  Sözleşmeli er uzman onbaş başvuru ilanı ne zaman lutfen biz yardım destek olurmusunuz lütfen
  Cevapla
 • ayşe 1 yıl önce Şikayet Et
  nereden basvuruyoruz buna
  Cevapla
 • Onur 1 yıl önce Şikayet Et
  İnŞALLAH SeÇİLİRİM ARTIK ÇOK İHTİYACIM VAR VE PuANM 70
  Cevapla
 • samet 1 yıl önce Şikayet Et
  PUANIN COK BIR ONEMI YOK referans saglamsa gerısı bos
  Cevapla
 • gökhan 1 yıl önce Şikayet Et
  onur nerden başvuruyoruz bi bilgin varmı
  Cevapla
 • Emre 1 yıl önce Şikayet Et
  İnşaÂllah ihtiyacı olanlar alınır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle