Bileti alan Trabzon'a gitti!

Yılbaşından bu yana Trabzon'a çoğunluğu Körfez ülkelerinden gelen yabancı turist sayısı 100 bini geçti.

Bileti alan Trabzon'a gitti!
Bileti alan Trabzon'a gitti!
GİRİŞ 19.06.2018 10:34 GÜNCELLEME 19.06.2018 10:35
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Yılbaşından bu yana Trabzon'a çoğunluğu Körfez ülkelerinden gelen yabancı turist sayısının 100 bini geçtiği belirtildi. Trabzon’da Haziran ayı itibariyle otellerdeki doluluk oranı yüzde 80’leri bulurken, önümüzdeki süreçte bu oranın yüzde 100 olması bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan ve Kuveyt’ten Trabzon’a direkt uçak seferlerin başlamasının ardından önceki gün de Birleşik Arap Emirlikleri’nden Trabzon’a direkt uçak seferleri başladı.

 

 


Konuyla ilgili bir değerlendirmede bulunan İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, bu yılki hedeflerinin 3 milyon turist olduğunu belirtti. Geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan ve Kuveyt’ten sonra Birleşik Arap Emirlikleri'nden de Trabzon’a direkt uçak seferlerinin başladığını kaydeden Ayvazoğlu, otellerdeki doluluk oranının yüzde 80’lerde olduğunu söyledi.

Ayvazoğlu, bu yıl turizm sezonunun hızlı başladığını kaydederek “Özellikle Ramazan Bayramında şehrimize gelen yerli ve yabancı turist sayısında bir yoğunluk olduğunu söyleyebiliriz. Şuanda otellerdeki doluluk oranları yüzde 80’leri buldu. Önümüzdeki günlerde bu yoğunluk daha artarak yüzde 100'lere çıkacağını ümit ediyoruz. Özellikle bu sezon Körfez ülkelerinden 3 firma tarafından şehrimize direkt uçak seferleri olması turizmi daha hareketlendirdi. Bu yılki hedefimiz 3 milyon turist. 2023 yılı hedefimiz ise 5 milyon turist” dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • selim 7 ay önce Şikayet Et
  Trabzon'u bir vitrin kent bilinciyle, yeşilini koruyarak kentsel dönüşüme tabi tutmak bu canlılığı uzun vadede devam ettirir. bu olmazsa kısa vadeli kalır bu canlılık.
  Cevapla
 • Yüksel 7 ay önce Şikayet Et
  Merkezi yerler turistlerin, yaylalar bizim olsun..
  Cevapla
 • efuli 7 ay önce Şikayet Et
  ögrenciler için çok pahalı ögrenciye zengin faturası kesmesinler. bereketli olsun
  Cevapla
 • TurQuaZ 7 ay önce Şikayet Et
  Bir karadenizli olarak Trabzonun kalkınması beklentimizdir. İnşallah daha iyi olur.
  Cevapla
 • musa 7 ay önce Şikayet Et
  ALLAH CC bereket versin trabzon yazın cıvıl cıvıl
  Cevapla