Bayramda yüzde 50 indirimli olacak!

Öğrenci ve görevliler, Üniversite sınavının yapıldığı 30 Haziran ve 1 Temmuz 2018 tarihlerinde toplu ulaşım araçlarından bedava yararlanacak. Ramazan bayramı boyunca da İstanbullular toplu ulaşım araçların yüzde 50 indirimli binecek.

Bayramda yüzde 50 indirimli olacak!
Bayramda yüzde 50 indirimli olacak!
GİRİŞ 11.06.2018 16:23 GÜNCELLEME 11.06.2018 17:15
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisinde AK Parti ve CHP Grup Başkan vekillerinin ortak imzasıyla toplu ulaşım araçlarının bayramda indirimli ve üniversitesınavının yapılacağı tarihte ücretsiz kullanımı için teklif edildi.

Teklifleri görüşen İBB Meclisi daha önceki bayramlarda olduğu gibi toplu taşıma araçlarına ek seferler konulması ve bu araçların yüzde 50 indirimli taşıma yapmalarını karar bağladı.

Buna göre, vatandaşlar, Ramazan Bayramında 15 Haziran 2018 saat 06.00 ile 17 Haziran 2018 saat 24.00 arasında kent genelinde toplu ulaşım araçlarını kullanabilecek. 

Mecliste oy birliği kabul edilerek geçen ikinci karara göre de YKS'ye girecek öğrenci ve görevliler 30 Haziran – 1 Temmuz 2018 tarihlerinde toplu taşımayı ücretsiz  kullanabilecek.

Bayram süresince vatandaşlar, İstanbulkart ücret entegrasyonuna dahil İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü (İETT Otobüsleri, Özel Halk Otobüsleri, Metrobüs, Nostaljik Tramvay ve Tünel) araçları, Şehir Hatları A.Ş Vapurları, özel deniz toplu ulaşım araçları, Metro İstanbul A.Ş. (Tramvay, Metro, Hafif Metro ve Füniküler, Teleferik ve Kadıköy Moda Nostaljik Tramvay ) araçları ve Otobüs A.Ş. araçlarıyla yüzde 50 indirimli, üniversite sınavına girecek öğrenci ve görevliler ise aynı ulaşım araçlarıyla ücretsiz seyahat edebilecek.

 

 

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 15
 • Thy ucuzlasın 1 yıl önce Şikayet Et
  Thy nin biletleri haddinden fazla pahalı milletin şirketi ise millete ucuz bilet satsın ,biletlerde ki tüm vergiler kalksın
  Cevapla
 • zafer gülten 1 yıl önce Şikayet Et
  bir kaç yorumda değinildiği gibi,ulaşım ücretleri günümüz insanı şartlarına göre pahalı,1600 asgari ücret,2,5 civarı otobüs,4,5 metro,metrobüs. anlamadığım şimdi eski arabaların 3-4 misli yolcu alan körüklü yada iki katlı otobüsler var,ayrıca eskiden otobüslerde bilet kesende vardı,birde ona maaş veriliyordu. şimdi daha çok yolcu alan ve tek şöförle giden belediye otobüslerinin eskiye göre daha ucuz olması gerekmez mi.ama tam tersi oldu.
  Cevapla
 • halk 1 yıl önce Şikayet Et
  bedeva olması iyi değil ,çünkü iş olsun diye bir duraktan binip obur durakta inenler oluyor sürekli yapılıyor buda otobüslerde boşuna kalabalık yapıyor
  Cevapla
 • Ankara 1 yıl önce Şikayet Et
  Suriyeliler yillardir bedava bıniyor zaten. Vatandasa yari fiyatina.
  Cevapla
 • garip 1 yıl önce Şikayet Et
  Suriyeye iltica edip oradan tekrar türkiyeye giriş yapmak lazım. Adamlar kral gibi yaşıyorlar
  Cevapla
 • mücahit 1 yıl önce Şikayet Et
  suriyelilerde kart basıyor adamım ego otobüs kaptanından nasihat..
  Cevapla
 • Ali karacaoglu 1 yıl önce Şikayet Et
  Otobus zarar etmesin tesekkurler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle