Sağlık Bakanlığı 31 bin personel alımı yapacak! Bakan açıkladı, detaylar nedir?

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, farklı branşlar için 31 bin personel alımı daha yapılacağını belirtti. Peki hangi kadrolar için alım yapılacak? Başvurular ne zaman?

Sağlık Bakanlığı 31 bin personel alımı yapacak! Bakan açıkladı, detaylar nedir?
Sağlık Bakanlığı 31 bin personel alımı yapacak! Bakan açıkladı, detaylar nedir?
GİRİŞ 14.06.2018 09:31 GÜNCELLEME 14.06.2018 09:31
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Sağlık Bakanlığı 2018 yılı içerisinde 27 bin ve 9 bin kişilik iki ayrı alım yapmıştı. Bunun üzerine Sağlık Bakanı Ahmet Demircan tarafından yeni açıklama yapıldı ve toplam 31 bin yeni personel alımı yapılacağını belirtti. İşte haberin detayları ve Ahmet Demircan’ın açıklamaları...

31 BİN PERSONEL ALIMI YAPILACAK!

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan toplamda 31 bin sağlık personeli alımı yapılacağını belirtti. Peki alımlar ne zaman yapılacak, hangi kadrolar için olacak? Bakan’ın açıklamasına göre şu anda ilanda ÖSYM'de, 18 bin hemşire, sağlık teknisyeni, teknikeri olmak üzere 30 meslek grubundan alım yaptıklarını 9 bin kişi bir ay önce aldıklarını, 19 bin de sağlık işçisi alımı yapacaklarını önümüzdeki günlerde ilana çıkarak bu yıl 12 bin de doktor alımı yapacaklarını vurguladı. Söz konusu ilan kamuoyuna duyurulduğunda, haber7.com üzerinden takip edebilirsiniz.

YORUMLAR 14
 • hemşire yardım. 3 ay önce Şikayet Et
  Hemşire yardımcılığı atama olsun
  Cevapla
 • Ayşe 4 ay önce Şikayet Et
  Diş protez teknoloji mezunları atama bekliyor lütfen sesimizi duyun artık en az 50 kadro istiyoruz
  Cevapla
 • Suuu 4 ay önce Şikayet Et
  Diş protez teknoloji mezunları atama bekliyor lütfen sesimizi duyun artık en az 50 kişilik kadro istiyoruz
  Cevapla
 • Esra 4 ay önce Şikayet Et
  Bu yıl sağlık hizmetleri alanından ilk kez mezun veren hemşire yardımcılığı, ebe yardımcılığı ve sağlık bakım teknikerliği bölümleri hakkında açıklama bekliyoruz
  Cevapla
 • ayse 4 ay önce Şikayet Et
  ben att yim alım istiyorumj ünive gidecekmaddi durumum yok artık 95 almadan atanmakta yok haksızlık..kabul etmiyorum atanmak istiyorum..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle