İŞKUR TYP kapsamında binlerce personel alımı! Hangi kadrolar ve şehirlerde?

İŞKUR Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında personel alımı yapılıyor. Peki hangi kadrolar ve hangi şehirler için alım yapılacak?

İŞKUR TYP kapsamında binlerce personel alımı! Hangi kadrolar ve şehirlerde?
İŞKUR TYP kapsamında binlerce personel alımı! Hangi kadrolar ve şehirlerde?
GİRİŞ 19.06.2018 16:25 GÜNCELLEME 19.06.2018 16:25

Türkiye İş Kurumu İŞKUR, kendi resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı ilanlara göre Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında farklı illerde istihdam etmek üzere çok sayıda personel ve işçi alımları yapıyor. İŞKUR tarafından TYP kapsamında yapılan alımlarda personeller en fazla 9 ay süreli çalışmaktadır. Söz konusu ilanlar için personeller Kars, Kayseri, Gümüşhane, Adana, Kırşehir ve Şanlıurfa illerinde istihdam edilmek üzere alım yapılacaktır. Peki başvuru şartları nelerdir?

TYP BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

- Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

- 18 yaşını tamamlamış olmak,

- Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak,

- Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç),

- TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak

- İş gücünün ikamet edilen şehirde olması gerekir.

HANGİ POZİSYONLAR İÇİN ALIM YAPILIYOR?

Söz konusu İŞKUR Toplum Yararına Program TYP aracılığı ile çevre temizliği, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, park düzenlemesi, Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri pozisyonları için alım yapılacaktır.

TYP’DEN KİMLER YARARLANAMAZ?

-İŞKUR tarafından düzenlenen TYP dışında bir program ya da kurstan yararlanmış olan işsiz, 6 ay geçmeden TYP’ye başvuramaz.

-Mazeretsiz olarak TYP’den ayrılanlar veya kendi kusuru nedeniyle ilişiği kesilenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

-Yararlandığı TYP bittikten sonra Kurum tarafından teklif edilen niteliklerine uygun en az üç iş teklifini mazeretsiz olarak kabul etmeyenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

-Herhangi bir kurs ya da programa katılmama yönünde yaptırım uygulanan kursiyer veya katılımcı yaptırım süresince TYP’den de yararlanamaz.

-Devam ettiği bir TYP ile mazeretli ya da mazeretsiz ilişiği kesilen katılımcı aynı TYP’ye tekrar katılamaz.

ADAYLARA NE KADAR ÜCRET ÖDENİR?

- Asgari ücret

- Vergi ve sosyal güvenlik prim giderleri

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Söz konusu Toplum Yararına Programları kapsamında adayların başvuru yapacakları iş ilanındaki başvuru şartlarını taşımaları gerekmektedir. Ayrıca başvurular sadece İŞKUR internet sitesi üzerinden ve il ve ilçelerde bulunan İŞKUR şubelerinden yapılabilecek.

YORUMLAR 5
 • Uzman 1 hafta önce Şikayet Et
  Tabi tabi şuan x belediyede iki tane bayan yaşlı destek merkezi diye parkın içinde yapılan yerde akşama kadar elişi orüyor kime destek oluyorlarsa öbürleri de akşama taşın toprağın içinde çalışsın buyrun adalete
  Cevapla
 • Ahmet 1 hafta önce Şikayet Et
  Ayıptır ayıp 6 aylik aliniyor binlerce kişi müracat ediyor allah aşkina avrupada geçici işçi diye bir șey varmı
  Cevapla
 • Gül 2 hafta önce Şikayet Et
  Bende iş ariyorum yardmci olursanz sevinirim
  Cevapla
 • ömer 1 hafta önce Şikayet Et
  Uzak dur git bi fabrikada çalış daha iyi
  Cevapla
 • Sabri 2 hafta önce Şikayet Et
  İŞKUR müdürleri yetkilileri belediye de bulunan iş birlikcilerinizle ne hedefliyordu uz da böyle haksızlıklara imza atuyorsunuz
  Cevapla