Bakan Sarıeroğlu'ndan 3600 ek gösterge açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Jülide Sarıeroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini verdiği 3600 ek gösterge hakkında detay verdi. Sarıeroğlu, 3600 ek gösterge düzenlemesinden 1 buçuk milyon kişinin yararlanacağını duyurdu.

GİRİŞ 25.05.2018 22:51 GÜNCELLEME 26.05.2018 00:08

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün AK Parti Seçim Beyannamesi'nde 3600 ek gösterge bekleyen milyonlarca memur için müjdeyi vermişti.

Erdoğan, "Polis, öğretmen, hemşire, din görevlilerimize bir müjde vermek istiyorum. Diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3 bin 600'e çıkaracağız" demişti.

 

BAKAN AÇIKLADI: 3600 EK GÖSTERGEDEN 1 BUÇUK MİLYON MEMUR YARARLANACAK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ise yaptığı açıklamada, 3600 ek göstergeden 1 buçuk milyon memurun yararlanacağını belirtti.

MEMURUN 3600 EK GÖSTERGE HEYECANI

Erdoğan'ın beyannameyi açıklamasının ardından; polis, öğretmen, hemşire ve din görevlileri, düzenlemenin kimleri ve kaç kişiyi kapsayacağını ve diğer detayların açıklanmasını merakla bekliyordu.

ETİKETLER
din görevlisi
YAZDIR
YORUMLAR 89
 • Ahmet 2 ay önce Şikayet Et
  Ya hiç akıl alıyor mu bu saatten sonra emekli olan alacak daha önce emekli olanlar alamayacak.
  Cevapla
 • misafir 2 ay önce Şikayet Et
  eski emeklilerde faydalanacak maliye bakanı ifade etti cok yerinde yapılan eşitlik dolu bir müjde hükümeti kutluyorum
  Cevapla
 • serkis 2 ay önce Şikayet Et
  Kamudaki taşeron işçiye de verilsin ek gösterge...
  Cevapla
 • bilgiç 2 ay önce Şikayet Et
  SEÇİMDENönce verilmesi lazım.
  Cevapla
 • D.c. 2 ay önce Şikayet Et
  Bu 3600 ek göstergenin tüm kamu kurumundaki lisans mezunu memurlara uygulanması,bunun yanısıra idarecilere 3600 den ziyade 4800 ek göstergesinin uygulanması getektiği fikrindeyim.
  Cevapla
 • Halil 2 ay önce Şikayet Et
  lisans mezunu Uzmanlar var,Sube mudurleri Sefler var,Mudurler,Ogretmen,Komuser var..Bu memurlar 2000 den sonra emekli oldu..bunlarin gunahi ne..verilecekse herkeze verilmesi lazim..Baltayi tasa vuruyorsunuz..Birtarafi sevindirirken birtarafi yikiyorsunuz..Adaletli olun..Bu is basinizi sgritir..Reisi yanitmislar.Emekli .maaslari arasinda ucurum olur..Siz bilirsiniz..
  Cevapla
 • misafir 2 ay önce Şikayet Et
  bakarsanız idari sınıfta olanlarıda kapsadıgını görursunuz yani kapsamlı ve esitlik getirici bir girişim hayırlı ola herkese
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle