Akaryakıtta ÖTV düzenlemesi

Hükümet benzin, motorin, LPG ve petrol bazlı ürünlerde meydana gelen yüksek fiyatlara karşı özel tüketim vergisinde düzenlemeye gitti. Ürünlere gelecek zam oranı kadar ÖTV oranında indirim yapılacak.

Akaryakıtta ÖTV düzenlemesi
Akaryakıtta ÖTV düzenlemesi
GİRİŞ 17.05.2018 05:00 GÜNCELLEME 17.05.2018 06:02
Bu Habere 36 Yorum Yapılmış

Petrol fiyatları ve döviz kurundaki artışlar nedeniyle yüksek seviyeye çıkan benzin, motorin, LPG ve petrol bazlı ürünlerin fiyatlarına yönelik hükümetten önemli bir adım geldi.

Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla, bugün itibariyle bu ürünlerde meydana gelecek artış miktarı kadar ÖTV oranı azaltılacak. Böylece petrol fiyatları ve döviz kuru artışından dolayı meydana gelecek fiyat artışları vatandaşa yansımayacak.

 

 

Düzenlemeyle, petrol fiyatlarında ve döviz kurunda azalma meydana gelmesi halinde ise bu ürünlerde bugün itibariyle geçerli olan ÖTV oranları uygulanacak.

ETİKETLER
indirim akaryakıt
YAZDIR
YORUMLAR 36
 • emekçi 9 ay önce Şikayet Et
  zaten gerçek fiyatı 3 tl olmalı,güldürmeyin bizi.
  Cevapla
 • HalitBinVelit 9 ay önce Şikayet Et
  Erdoğan şu an Dünya Petrolünü elinde bulunduran Amerika ile büyük mücadele veriyor?. Seçim öncesi Türkiyede Enflasyonu yükseltmek için her şeyi yapıyorlar ama nafile! Türk Milleti ile başedemezler!, Çünkü Türkiyenin Ekonomisi çok güçlü.... La Galibe İllahlah.
  Cevapla
 • RuHi 9 ay önce Şikayet Et
  Ramazan pidesini 2 tl den satıyorlar. Önce oradan başlayalım. Normal ekmek çıkarmıyor fırıncılar Yoksa 2 tl den satamaz...
  Cevapla
 • Babacan 8 ay önce Şikayet Et
  Git halk ekmekte 70 kuruş istedigin kadar al.
  Cevapla
 • Umut 9 ay önce Şikayet Et
  Ah keşke her sene seçim olsa dedirtiyor. Yapılabiliyordu da niye yapılmadı şimdiye kadar? Otomatik zam oluyordu da neden otomatik düşmüyordu ÖTV şimdiye kadar?
  Cevapla
 • karamurat 9 ay önce Şikayet Et
  herkes devlete beni avut salıncakta salla derse nolcekti vtandaşım.gücü yettiğince ülkesini seven herkişi yardımcı olmalı.özellıkle tuzu kuru olanlar.uyuduk uyuduk AKP ülkeyi uyandırdı.içten dıştan zora düşürmeye çalışan hainlere yem mi olalım yani..tam yol ileri..ileri gitmek istemeyenler bisiklete biniyor tatlı vatandaşlarım..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle