Konut fiyatlarında beklenen büyük indirim geldi

Konut piyasasını canlandırmak için kamu bankalarının faizi yüzde 0.98'e indirmesinin ardından bir hamle de gayrimenkul sektörünün önde gelen kuruluşlarından geldi. GYODER, İNDER ve KONUTDER konut fiyatlarının yüzde 20 düşürüldüğünü açıkladı.

Konut fiyatlarında beklenen büyük indirim geldi
Konut fiyatlarında beklenen büyük indirim geldi
GİRİŞ 15.05.2018 10:48 GÜNCELLEME 15.05.2018 11:11
Bu Habere 45 Yorum Yapılmış

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) ve Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği’nden (KONUTDER) sektöre destek geldi.

Düzenlenen basın toplantısında verilen bilgiye göre bu üç derneğin üyeleri sattıkları konutların fiyatını yüzde 20 düşürdü.

İNDİRİM BİR AY SÜRECEK

İndirimli fiyatlar 15 Mayıs- 15 Haziran arası geçerli olacak. İndirimli fiyatlar hem peşin hem de kredili alımlarda geçerli olacak.

 

KAMPANYAYA 40 FİRMA KATILIYOR

KONUTDER Başkanı Altan Elmas'ın verdiği bilgiye göre gayrimenkul sektörünün en büyük üç derneğinin destek verdiği kampanyaya ilk etapta en 40'a yakın konut firması katıldı. Böylece konut almak isteyenler için aylık 1.23’ten 0.98’e inen faiz desteğinin ardından inşaat firmaları da faiz indirimine ek olarak yüzde 20’lik fiyat avantajı sağladı.

Elmas "Bu büyük bir fırsat, özellikle gençler için. Kampanya dönemsel olacak, aylarca değerlendirme şansımız yok." dedi. 

GYODER Başkanı Dr Feyzullah Yetgin de, "Uzunca bir zamandır fiyatları baskı altında tutarak fedakârca satış yapmaya çalışıyoruz. Bu kampanya hepimize hayırlı uğurlu olsun. Bankaların katkısı yanında biz de böyle büyük bir kampanya yaptık" ifadelerini kullandı. 

Konut sektörünü canlandırmak adına hükümet geçtiğimiz günlerde tapu harçlarında indirime gitmiş, bazı konutlarda yüzde 18 olan KDV oranını da yüzde 8'e düşürmüştü. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın çağrısının ardından kamu bankaları öncülüğünde bankalar konut kredi faizlerini yüzde 1 sınırının altına çekmeye başlamıştı.

YORUMLAR 45
 • osman 9 ay önce Şikayet Et
  ME--TI-N Sıkıntı yok. birçok yer fetva veriyor. alınabilir. hemde çok ucuza mal oluyor. birevime başvurdum. 200 binlik ev için geri ödemesi 223 bin dediler. istersen 20 yıla kadar taksit yapabiliyorsun.
  Cevapla
 • Remzi 9 ay önce Şikayet Et
  İhtiyaç Kredisi vadeleri 60 ay olmalı
  Cevapla
 • mert 9 ay önce Şikayet Et
  Bırakın bu oyunları İhtiyaç Kredisi faizleri neden yüksek.
  Cevapla
 • Mehmet 9 ay önce Şikayet Et
  Almayın yarı fiyatına düşsün
  Cevapla
 • Mert 9 ay önce Şikayet Et
  Yapılan faiz indirimi sadece yeni ev alanlar için.Ev kredisi cekmistim yapılandırmaya gittim kabul etmediler. Amaç mutahitleri zengin etmek. Kredi ile ev alan zaten borclaniyor. Kazanan yine zenginler. Madem öyle kredi indirimleri tüm krediler için geçerli olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle