Özel Güvenlik Görevlisi maaşı ne kadar? 2018 silahlı ve silahsız güvenlik...

Güvenlik görevlilerine ödenen en düşük maaş tutarı asgari ücrete göre hesaplanmaktadır. Buna göre özel sektör ve kamu kurumlarında özel güvenlik görevlileri ne kadar maaş alıyor? 2018 silahlı ve silahsız güvenlik görevlisi maaşları kaç TL?

Özel Güvenlik Görevlisi maaşı ne kadar? 2018 silahlı ve silahsız güvenlik...
Özel Güvenlik Görevlisi maaşı ne kadar? 2018 silahlı ve silahsız güvenlik...
GİRİŞ 26.05.2018 11:14 GÜNCELLEME 26.05.2018 11:14

Ülkemizin çoğu yerinde bulunan firmaların ve kamu kurumlarının büyük bir bölümünde çok sayıda güvenlik görevlisi personeli bulunmaktadır. Özel sektör firmaları ve kamu kurumları işin zorluğuna ve tehlikesine göre güvenlik görevlilerini silahlı ya da silahsız olarak almaktadır. Güvenlik görevlileri genel olarak bireysel alınmamakta olup bağlı oldukları güvenlik firmalarından alınmaktadır. Peki özel güvenlik görevlisi maaşları ne kadar? Silahlı ve silahsız güvenlik görevlileri arasında maaş farkı var mıdır?

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ MAAŞLARI NE KADAR?

Özel sektörde istihdam etmekte olan özel güvenlik görevlilerinin maaşlarına baktığımızda silahsız güvenlik görevlilerinin genel olarak 1603 TL'den başlayan ve 1800 TL'ye kadar yükselen maaşlar aldığı, silahlı güvenlik görevlilerin maaşları ise 1603 TL'den başlayan ve 2 bin 200 TL'ye kadar yükselen maaşlar aldığı görülmektedir. Genel olarak kamu kurumlarında ise sözleşmeli olarak dışarıdan güvenlik görevlisi alımı gerçekleştirmekte olup silahsız personellerin asgari ücret tutarında maaş aldığı ve silahlı güvenlik görevlilerin ise asgari ücretten başlayan ve 2 bin 500 TL'ye kadar yükselebilen maaşlar aldığı görülmektedir. Bu tutar kurumlara göre değişiklik gösterebilir.

YORUMLAR 3
 • barış 2 hafta önce Şikayet Et
  engelli maaşına zam istiyoruz her şeye her gereksiz iş yapana yaşlıya zam emekliye zam ama engelliye yok ben 3 ayda 1,240 tl alıyorum haksızlık yapıyorsunuz
  Cevapla
 • Sedat 2 hafta önce Şikayet Et
  Bence maaşlar çok az düzenleme gerek
  Cevapla
 • Hasan 2 hafta önce Şikayet Et
  Özel Güvenlik Özel Sektör de durumu çok vahim çok kötü durumda bayanların gece vardiyasında çalışmaları yasak fakat çalıştırılıyor .. 8 saat çalışma sistemi 12 saat çalıştırılıp mesai ücreti verilmiyor. Değer konusu zaten yok . Adam koskoca sitenin can güvenliğini yapıyor aldığı ücret asgari hak mı adalet mi Özel Güvenlik gerçekten iyileştirme yapılmalı .
  Cevapla