2018 güvenlik görevlisi maaşları kaç TL?

Güvenlik görevlilerine ödenen en düşük maaş tutarı asgari ücrete göre hesaplanmaktadır. Buna göre özel sektör ve kamu kurumlarında görev yapan güvenlik görevlileri ne kadar maaş alıyor? 2018 silahlı ve silahsız güvenlik görevlisi maaşları kaç TL?

2018 güvenlik görevlisi maaşları kaç TL?
2018 güvenlik görevlisi maaşları kaç TL?
GİRİŞ 13.11.2018 16:04 GÜNCELLEME 13.11.2018 16:04
Bu Habere 36 Yorum Yapılmış

Ülkemizin çoğu yerinde bulunan firmaların ve kamu kurumlarının büyük bir bölümünde çok sayıda güvenlik görevlisi personeli bulunmaktadır. Özel sektör firmaları ve kamu kurumları işin zorluğuna ve tehlikesine göre güvenlik görevlilerini silahlı ya da silahsız olarak almaktadır. Güvenlik görevlileri genel olarak bireysel alınmamakta olup bağlı oldukları güvenlik firmalarından alınmaktadır. Peki özel güvenlik görevlisi maaşları kaç ₺? Silahlı ve silahsız güvenlik görevlileri arasında maaş farkı var mıdır?

GÜVENLİK GÖREVLİSİ MAAŞLARI KAÇ TL?

 

Özel sektörde istihdam etmekte olan özel güvenlik görevlilerinin maaşlarına baktığımızda silahsız güvenlik görevlilerinin genel olarak 1603 ₺'dan başlayan ve 1800 ₺'na kadar yükselen maaşlar aldığı, silahlı güvenlik görevlilerin maaşları ise 1603 TL'den başlayan ve 2 bin 200 TL'ye kadar yükselen maaşlar aldığı görülmektedir. Genel olarak kamu kurumlarında ise sözleşmeli olarak dışarıdan güvenlik görevlisi alımı gerçekleştirmekte olup silahsız personellerin asgari ücret tutarında maaş aldığı ve silahlı güvenlik görevlilerin ise asgari ücretten başlayan ve 2 bin 900 TL'ye kadar yükselebilen maaşlar aldığı görülmektedir. Bu tutar ikamet edilen bölgeye, evlilik ve çocuk durumuna göre değişiklik gösterebilir.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 36
 • Klğlu 3 hafta önce Şikayet Et
  Güvenlik olan arkadaşlar olacak arkadaşlar ben bu güvenlik sertifikasını tam puanla aldım okadar çaba gösterdim ama hiç bir yerde güvenlik olamadım fakat bizzat gördüm vasıfları en uyumsuz insanlar şak diye alınıyor en uyumlu vasıf sahibi olanlar yedege kalıyor bu güvenlik işine bir çare bulunmalı puan sistemi olacak gerçi böyle bir devletin içinde dayın olursa 000 olsan yine Bi yolunu bulur puan sistemini aşarlar olan ihtiyaç sahiplerine olur yine
  Cevapla
 • Burak 2 ay önce Şikayet Et
  Güvenlik olacak olan arkadaşlar dinlesin. Ben suanda site güvenlikçisi olarak görev yapıyorum 2 gündüz 2 gece olarak 140 dairelik siteye 3 kişi bakıyoruz tabi vardiyali olarak tek insanlarla uğraşmak gerçekten zor egolu kendini beğenmiş arıza tipler var maaşı güzel ama uyku sisteminiz hep mahvolacak gece gündüz olduğu için bayram da seyranda izin yok özel günlerde ek mesai ücreti veriyorlar şuanki net maaşım 2300 tl servis yeme içme kendime ait. maaş sıkıntısı oluyor sitelerde bilginiz olsun aidat yatırmayan oluyor sonra sıkıntıyı bizler çekiyoruz o yüzden sitede güvenlik olmak isteyenler 2 kere daha düşünsün
  Cevapla
 • Kiraz 6 ay önce Şikayet Et
  Arkadaşlar yaklasik 2 ay önce evraklarimı verdim ama telefonuma mesaj grldi diplomanın gercegiyle guvenlik subemize bekleniyordunuz diye bu nedir acaba anlamadım sizdende istedilermi ben diploma fotokobisini verirken noterden onaylatmayı unutmuşum acaba bumu sorun oldu .
  Cevapla
 • Olgun 2 ay önce Şikayet Et
  Evrakla ilgili şüphe varsa alını isterler i
  Cevapla
 • Fatma 7 ay önce Şikayet Et
  Merhaba ben fatma lise son sınıfta okuyorum ve ögg bölümü istiyorum fakat gözlük kullanıyorum bu ögg olmama en gel olurmu?
  Cevapla
 • Bünyamin 3 ay önce Şikayet Et
  kesinlikle olmaz 2 yıllık ön lisans mülkiyet koruma ve güvenlik bölümü okuyabilirsiniz.
  Cevapla
 • Muhammet Bayrak 7 ay önce Şikayet Et
  Öncelikle herkeze Selamün aleyküm. Ben orta okul mezunurum bekliçige baş vurucaktım ama lise zorunlu oldugu için vuramadım. Şimdi güvenliğe vurucam orta okul mezunu oldugum için silahsız alamiyormuşum silahsızdan silahliya geçebiliyormuyuz bunu ögrenmek istiyorum
  Cevapla
 • Sevda 7 ay önce Şikayet Et
  Evet bende özel güvenlik bi yakinima sormuştum silahsiz olduktan sonra açık lise okuyup silahı olabiliyorsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle