2018 güvenlik görevlisi maaşları kaç TL?

Güvenlik görevlilerine ödenen en düşük maaş tutarı asgari ücrete göre hesaplanmaktadır. Buna göre özel sektör ve kamu kurumlarında görev yapan güvenlik görevlileri ne kadar maaş alıyor? 2018 silahlı ve silahsız güvenlik görevlisi maaşları kaç TL?

2018 güvenlik görevlisi maaşları kaç TL?
2018 güvenlik görevlisi maaşları kaç TL?
GİRİŞ 08.10.2018 10:00 GÜNCELLEME 08.10.2018 10:00
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Ülkemizin çoğu yerinde bulunan firmaların ve kamu kurumlarının büyük bir bölümünde çok sayıda güvenlik görevlisi personeli bulunmaktadır. Özel sektör firmaları ve kamu kurumları işin zorluğuna ve tehlikesine göre güvenlik görevlilerini silahlı ya da silahsız olarak almaktadır. Güvenlik görevlileri genel olarak bireysel alınmamakta olup bağlı oldukları güvenlik firmalarından alınmaktadır. Peki özel güvenlik görevlisi maaşları kaç ₺? Silahlı ve silahsız güvenlik görevlileri arasında maaş farkı var mıdır?

GÜVENLİK GÖREVLİSİ MAAŞLARI KAÇ TL?

Özel sektörde istihdam etmekte olan özel güvenlik görevlilerinin maaşlarına baktığımızda silahsız güvenlik görevlilerinin genel olarak 1603 ₺'dan başlayan ve 1800 ₺'na kadar yükselen maaşlar aldığı, silahlı güvenlik görevlilerin maaşları ise 1603 TL'den başlayan ve 2 bin 200 TL'ye kadar yükselen maaşlar aldığı görülmektedir. Genel olarak kamu kurumlarında ise sözleşmeli olarak dışarıdan güvenlik görevlisi alımı gerçekleştirmekte olup silahsız personellerin asgari ücret tutarında maaş aldığı ve silahlı güvenlik görevlilerin ise asgari ücretten başlayan ve 2 bin 900 TL'ye kadar yükselebilen maaşlar aldığı görülmektedir. Bu tutar ikamet edilen bölgeye, evlilik ve çocuk durumuna göre değişiklik gösterebilir.

YORUMLAR 20
 • Dadaş 25 6 gün önce Şikayet Et
  Sabır arkadaşlar Allah büyük. Elbette her gecenin bir sabahı var.
  Cevapla
 • Madur 1 hafta önce Şikayet Et
  Siz kime söylüyorsunuz sizi duymazlar kardeşim biz maduruz kimene haksızlık diz boyu
  Cevapla
 • Cihan 2 hafta önce Şikayet Et
  Bende özel güvenlik görevlisiyim gençlere tavsiye etmem en pis meslek adam yerine koymazlar maaşını geç alırsın gidin çöpçülük yapın yada bi meslek öğrenin bundan iyidir
  Cevapla
 • Şerif 2 ay önce Şikayet Et
  Ogg maaşı sitelerde asgari ücret.yol yemek sana ait.Artı işe basladiginda ilk 10 gun maassiz çalıştırıyorlar.yol yemek sgk yok.yapmak isteyen varsa buyursun gelsin.ama önce ogg sertifikasi sonrasinda güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılsın
  Cevapla
 • Ahmet 2 ay önce Şikayet Et
  Bence özel güvenlik görevlileri'ne erken emeklilik verilmeli yıpranma payı verilmeli, ne gecemiz belli ne gündüzümüz, bayram izni yok, bi gecedesin bi gündüzde bi ara varsiyadasın bi üç gün gece dördüncü gün ara vardiya veriliyor, dört gün ara vardiya beşinci gün sabah vardiyası veriliyor. Uyku düzeni aile düzeni vb. Bi çok şey oluyor.
  Cevapla
 • CcC Sivas Yigido CcC 2 ay önce Şikayet Et
  kardeşim sana 100 de 100 katılıyorum işlerine gelince güvenlik baş tacı ama haklara gelince hiç birşey yok..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle