2018 güvenlik görevlisi maaşları kaç TL?

Güvenlik görevlilerine ödenen en düşük maaş tutarı asgari ücrete göre hesaplanmaktadır. Buna göre özel sektör ve kamu kurumlarında görev yapan güvenlik görevlileri ne kadar maaş alıyor? 2018 silahlı ve silahsız güvenlik görevlisi maaşları kaç TL?

2018 güvenlik görevlisi maaşları kaç TL?
2018 güvenlik görevlisi maaşları kaç TL?
GİRİŞ 13.11.2018 16:04 GÜNCELLEME 13.11.2018 16:04
Bu Habere 30 Yorum Yapılmış

Ülkemizin çoğu yerinde bulunan firmaların ve kamu kurumlarının büyük bir bölümünde çok sayıda güvenlik görevlisi personeli bulunmaktadır. Özel sektör firmaları ve kamu kurumları işin zorluğuna ve tehlikesine göre güvenlik görevlilerini silahlı ya da silahsız olarak almaktadır. Güvenlik görevlileri genel olarak bireysel alınmamakta olup bağlı oldukları güvenlik firmalarından alınmaktadır. Peki özel güvenlik görevlisi maaşları kaç ₺? Silahlı ve silahsız güvenlik görevlileri arasında maaş farkı var mıdır?

GÜVENLİK GÖREVLİSİ MAAŞLARI KAÇ TL?

 

Özel sektörde istihdam etmekte olan özel güvenlik görevlilerinin maaşlarına baktığımızda silahsız güvenlik görevlilerinin genel olarak 1603 ₺'dan başlayan ve 1800 ₺'na kadar yükselen maaşlar aldığı, silahlı güvenlik görevlilerin maaşları ise 1603 TL'den başlayan ve 2 bin 200 TL'ye kadar yükselen maaşlar aldığı görülmektedir. Genel olarak kamu kurumlarında ise sözleşmeli olarak dışarıdan güvenlik görevlisi alımı gerçekleştirmekte olup silahsız personellerin asgari ücret tutarında maaş aldığı ve silahlı güvenlik görevlilerin ise asgari ücretten başlayan ve 2 bin 900 TL'ye kadar yükselebilen maaşlar aldığı görülmektedir. Bu tutar ikamet edilen bölgeye, evlilik ve çocuk durumuna göre değişiklik gösterebilir.

YORUMLAR 30
 • Fatma 1 hafta önce Şikayet Et
  Merhaba ben fatma lise son sınıfta okuyorum ve ögg bölümü istiyorum fakat gözlük kullanıyorum bu ögg olmama en gel olurmu?
  Cevapla
 • Muhammet Bayrak 3 hafta önce Şikayet Et
  Öncelikle herkeze Selamün aleyküm. Ben orta okul mezunurum bekliçige baş vurucaktım ama lise zorunlu oldugu için vuramadım. Şimdi güvenliğe vurucam orta okul mezunu oldugum için silahsız alamiyormuşum silahsızdan silahliya geçebiliyormuyuz bunu ögrenmek istiyorum
  Cevapla
 • Sevda 2 hafta önce Şikayet Et
  Evet bende özel güvenlik bi yakinima sormuştum silahsiz olduktan sonra açık lise okuyup silahı olabiliyorsun
  Cevapla
 • dilan silan 2 ay önce Şikayet Et
  mehaba bende ozel guvenlık gorevlısıtyım ama maalesef maası cok dusuk ama mecbur ek de yapmamız lazım arkadaqsarb
  Cevapla
 • Sedat 2 ay önce Şikayet Et
  Eyt çıkmadıkça oy yok
  Cevapla
 • fatih 3 ay önce Şikayet Et
  bekçileri silahlı güvenlikten yapsınlar şu yaş saçmalığınıda ortadan kaldırsınlar sanki butun turkıye 35 yaş altı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle