Sözleşmeli Er ve Erbaş maaşları kaç TL? 2018 Askeri personel...

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde görev yapan sözleşmeli er ve sözleşmeli erbaş rütbeli askeri personel maaşları kaç TL?? 2018 sözleşmeli er ve erbaş aylık kazançları nedir?

Sözleşmeli Er ve Erbaş maaşları kaç TL? 2018 Askeri personel...
Sözleşmeli Er ve Erbaş maaşları kaç TL? 2018 Askeri personel...
GİRİŞ 19.06.2018 09:44 GÜNCELLEME 19.06.2018 09:44

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde görevlerini sürdüren Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), profesyonel orduya geçiş sürecine göre her sene ciddi miktarda askeri personel alımları gerçekleştirmektedir. Buna göre alımlar subay, astsubay, uzman çavuş, uzman onbaşı, sözleşmeli erbaş ve sözleşmeli er rütbeleri için yapılmaktadır. En az ilköğretim mezunu adayların başvuru yapabildiği sözleşmeli er ve sözleşmeli erbaş rütbeli askeri personellerin maaşları ne kadar? Doğu ve Batı bölgelerinde sözleşmeli er ve sözleşmeli erbaş rütbeli askeri personellerin aldıkları maaşlar ne kadar?

2018 SÖZLEŞMELİ ER ve ERBAŞ MAAŞLARI KAÇ TL?

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde görev yapmakta olan sözleşmeli er ve sözleşmeli erbaş personelleri batı illerinde 2 bin 500 lira ile 3 bin lira arasında maaş almaktadır. Ancak Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde tazminat tutarları yüksek olduğu için bu tutar 4 bin liraya kadar yükselebilmektedir. Yine sözleşmeli er ile sözleşmeli erbaş rütbeli askeri personeller hizmet sürelerini yükseldikçe aldıkları maaşlar yükselmektedir. Bu tutar görev yaptıkları yere ve sınıflarına göre değişmektedir.

YORUMLAR 3
 • aybars atak 1 hafta önce Şikayet Et
  başvurular ne zaman bilgilendirme yaparsanız bu konuda sevinirim.
  Cevapla
 • harun 1 ay önce Şikayet Et
  Uzman başvuru nezaman yayınlayın lütfen ben uzman olmak istiyorum bana bilgi verin kara kuvvetlerde lütfen
  Cevapla
 • Ahmet 3 hafta önce Şikayet Et
  Karakuvetlerine git ankarada
  Cevapla