Sözleşmeli Er ve Erbaş maaşları kaç TL? (2018)

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde görev yapan sözleşmeli er ve sözleşmeli erbaş rütbeli askeri personel maaşları kaç TL? 2018 sözleşmeli er ve erbaş aylık kazançları ne kadar?

Sözleşmeli Er ve Erbaş maaşları kaç TL? (2018)
Sözleşmeli Er ve Erbaş maaşları kaç TL? (2018)
GİRİŞ 15.09.2018 11:28 GÜNCELLEME 15.09.2018 11:28
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde görevlerini sürdüren Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), profesyonel orduya geçiş sürecine göre her sene ciddi miktarda askeri personel alımları gerçekleştirmektedir. Buna göre alımlar subay, astsubay, uzman çavuş, uzman onbaşı, sözleşmeli erbaş ve sözleşmeli er rütbeleri için yapılmaktadır. En az ilköğretim mezunu adayların başvuru yapabildiği sözleşmeli er ve sözleşmeli erbaş rütbeli askeri personellerin maaşları ne kadar? Doğu ve Batı bölgelerinde sözleşmeli er ve sözleşmeli erbaş rütbeli askeri personellerin aldıkları maaşlar ne kadar?

2018 SÖZLEŞMELİ ER ve ERBAŞ MAAŞLARI KAÇ TL?

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde görev yapmakta olan sözleşmeli er ve sözleşmeli erbaş personelleri batı illerinde 2 bin 500 lira ile 3 bin lira arasında maaş almaktadır. Ancak Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde tazminat tutarları yüksek olduğu için bu tutar 4 bin liraya kadar yükselebilmektedir. Yine sözleşmeli er ile sözleşmeli erbaş rütbeli askeri personeller hizmet sürelerini yükseldikçe aldıkları maaşlar yükselmektedir. Bu tutar görev yaptıkları yere ve sınıflarına göre değişmektedir.

YORUMLAR 14
 • dolunay1905 1 hafta önce Şikayet Et
  Nu paraya sözleşme askerlik mi be akıl var mantık var ilkşi askerdeyken kabul etmemişim
  Cevapla
 • Haci abi 1 ay önce Şikayet Et
  Asgari ücret maaşi ne kadar .1600 .oooo ne kaa güzel ne kaaa güzel
  Cevapla
 • İkra 1 ay önce Şikayet Et
  Kesinlikle güneydoğu da sözleşmeli bir er bu ülkeye meclisteki en az 500 vekilden , tüm müsteşar lardan daha faydalıdır. En az maaşı bir müsteşar maaşı kadar olmalıdır
  Cevapla
 • Hkn 1 ay önce Şikayet Et
  Çok az
  Cevapla
 • Kerim 1 ay önce Şikayet Et
  Sürekli takip ediyorum. Sözleşmeli erbaş için şu başvurular açılsa artık.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle