PTT KPSS şartsız 5 Bin personel alımı yapıyor! Kimler başvuru yapabilir?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT), farklı pozisyon ve niteliklerde olmak üzere toplamda 5 bin (5000) kişilik idari hizmet personeli alacağını duyurdu. Peki başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak? İşte ilanın tüm detayları...

PTT KPSS şartsız 5 Bin personel alımı yapıyor! Kimler başvuru yapabilir?
PTT KPSS şartsız 5 Bin personel alımı yapıyor! Kimler başvuru yapabilir?
GİRİŞ 24.05.2018 10:19 GÜNCELLEME 24.05.2018 10:20
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT), kendi bünyesinde istihdam etmek üzere Avukat, Mimar, Mühendis, Gişe görevlisi, Büro görevlisi, Postacı, Uzman yardımcısı, Tekniker pozisyonları için toplamda 5 bin idari hizmet personeli alımı yapılıyor. Söz konusu ilana başvuru yapacak adayların PTT’nin koyduğu bazı şartları taşımaları gerekmektedir. Bizler de Haber7.com olarak sizlere ilanın detaylarını açıklıyoruz...

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR?

- 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT’nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

- On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak. (14/05/1984 tarihi ve bu tarihten sonra doğanlar müracaat edebilecektir.)

- Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

- 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından ceza almamış olmak,

- Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.

- Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

- Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

- Atanacağı pozisyon için bu ilanda belirtilen öğrenim şartına haiz olmak. (18/05/2018 tarihinde veya önceki bir tarihte mezun olmak).

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

- Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.

- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda sakınca bulunmamış olmak.

- Yapılacak “yazılı ve/veya sözlü sınavda” başarılı olmak

ÖZEL ŞARTLAR NELERDİR?

- 2018/1 personel alımı başvuru tarihi itibariyle Mernis adresinin bulunduğu İl’de en az bir yıl süre ile ikamet edenler, PTT Uzman Yardımcısı pozisyonu hariç diğer pozisyonlara başvuru yapacaktır.

- Yazılı ve/veya sözlü sınav sonucunda atanmaya hak kazanan adayların atamaları, yazılı ve/veya sözlü sınav sonucunun ilan edildiği tarihten itibaren Şirketimizin ihtiyaçları doğrultusunda belirli dönemler halinde en geç 1 (bir) yıl içinde yapılacaktır.

BAŞVURULAR NASIL VE NE ZAMAN YAPILACAK?

Söz konusu ilana başvuru yapacak  adaylar başvurularını 14 Mayıs 2018 ile 18 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştireceklerdir. İlana başvurular sadece www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacaktır. Adaylar ilan edilen pozisyonlar için yapılacak olan yazılı sınavlardan yalnızca birine başvuracaktır. Ayrıca şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

PTT'nin Yayımlamış Olduğu İlanın Detayları İçin Tıklayınız...

YAZDIR
YORUMLAR 9
 • hak ve adalet 7 ay önce Şikayet Et
  yaş sınırı kalkmalı yada kpss sınavına 35 ve üstünü almayacaklar
  Cevapla
 • Kamil Eren ATAŞ 8 ay önce Şikayet Et
  Yaş sınırlamasının kalkmasını istiyoruz.
  Cevapla
 • Seda 8 ay önce Şikayet Et
  Yaş sınırı kaldırılsın en azından 35 yaşı doldurmak olsun gün almak nedir
  Cevapla
 • Gül 8 ay önce Şikayet Et
  Yaş sınırı kaldırılsın
  Cevapla
 • Ramazan 8 ay önce Şikayet Et
  Nasıl başvuru yapacaz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle