Altın için taksit talebi!

İzmir Kuyumcular Odası Başkanı Turgay Baransel, kredi kartıyla yapılan altın satışındaki taksit sayısının artırılmasını istediklerini söyledi.

Altın için taksit talebi!
Altın için taksit talebi!
GİRİŞ 20.04.2018 10:43 GÜNCELLEME 20.04.2018 10:44

Baransel, oda binasında düzenlediği basın toplantısında, kredi kartıyla altın satışlarında 4 taksit yapma imkanının bulunduğunu anımsattı.

FİYATLAR ARTTI SATIŞ YAVAŞLADI

 

Taksit sayısının yükseltilmesiyle ilgili düzenleme beklediklerini ve bununla ilgili görüşmeler yaptıklarını aktaran Baransel, şöyle konuştu: "Altın fiyatının çok yükselmesinden dolayı bizi tefecilikle suçladılar. Ankara'ya gittik, görüşmeler yaptık. 4 taksit verdiler bize. Ama taksit sayısı artarsa kuyumcuların işi hızlanacaktır. O dönem altın 100 liraydı, şimdi altın çok yükseldi. Düğün ve sünnet sezonu açıldı. Vatandaş taksitle altın almak istiyor. Altın satışında taksit sayısı artarsa bizim de satışımız artar, diğer esnafa hangi taksit oranı uygulanıyorsa biz de onu istiyoruz."

5 LİRAYA SAHTE ÇEYREK TÜREDİ

Baransel, altın fiyatlarının artmasından dolayı piyasaya sokulmak istenen sahte altın miktarında da artış olduğuna dikkati çekerek vatandaşların güvendikleri kuyumculardan alışveriş yapmalarını istedi. Piyasaya sahte altın sunan kişilerin "dolandırıcılık" yerine "kalpazanlık" suçundan yargılanmasını arzuladıklarını ifade eden Baransel, "5 liraya sahte çeyrek altın satan yerler var. Herkes güvendiği kuyumcudan alışveriş yapsın. Sahte altın bütün ürünlerde ağırlık kazandı. Yalnızca çeyrek altında değil bileziklerde de var" diye konuştu.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
ETİKETLER
Kuyumcular Odası
YAZDIR