Erken seçim çağrısına doların ilk tepkisi!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin erken seçim açıklamasından önce 4.08'li seviyelerde hareket eden dolar kuru, 4.1270 seviyesine kadar yükseldi. Dolar/TL şu dakikalarda 4.1118 TL'de hareket ediyor. Borsa İstanbul'da ise kayıp yüzde 2'yi aştı.

Erken seçim çağrısına doların ilk tepkisi!
Erken seçim çağrısına doların ilk tepkisi!
GİRİŞ 17.04.2018 11:45 GÜNCELLEME 17.04.2018 12:33
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Jeopolitik gelişmeler ve küresel piyasaların takip edildiği dolar/TL, tarihi zirvesi olan 4.20'li seviyelerden geçen hafta gerilediği 4.10 seviyesinden güne başladı. Dolar kuru gün içerisinde en yüksek, 4.1006 TL'yi; en düşük ise 4.0776 TL seviyesini gördü.

HAZİNE İHALELERİ TAKİP EDİLECEK

 

Bankacılar bugün Nisan ayı borçlanma programını kapsamında Hazine'nin düzenleyeceği 5 yıllık sabit kuponlu tahvilin yeniden ihracının yakından izleneceğini söylediler. Hazine bugün 8 Ocak 2023 itfalı altı ayda bir yüzde 6.1 kupon ödemeli 5 yıllık sabit kuponlu tahvili yeniden ihraç edecek.

Dolar endeksi dün yüzde 0.4 geriledikten sonra bugün 89.430 ile yatay seyrederek, geçen hafta gördüğü iki ayın dip seviyesi olan 89.355 seviyesine yakın bulunuyor.

PİYASA TAKVİMİ

İç piyasalarda bugün takip edilecek bir veri bulunmazken dış piyasalarda ise TSİ 12.00'da Nisan ayı Almanya ZEW eğilim endeksi izlenecek. ABD'de ise TSİ 15.30 ve 16.15'te mart ayına ilişkin yeni konut inşaatları, inşaat ruhsatları, sanayi üretimi ve kapasite kullanımı verileri takip edilecek.

TAHVİL BONO PİYASASI

İşlem bazında geçen hafta yüzde 13.56'ya kadar yükselen gösterge 10 yıllık tahvilin bileşik faizi Cuma günü yüzde 12.93'e kadar geriledikten sonra dün spot kapanışta ortalama yüzde 13.17 valörde son işlemde yüzde 13.18 oldu.

İki yıllık gösterge tahvilin bileşik faizi ise Cuma günü spot işlemlerde yüzde 14.29'a kadar geriledikten dün spot kapanışta ortalama yüzde 14.39 oldu.

ETİKETLER
avro
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • Gerçek1 11 ay önce Şikayet Et
  Hala gerçeği görmeyenler , Türkiyenin tam bağımsız olabilmesi için ülke lehine atılacak her adımda misal olarak , başkanlık seçimi olur dolar artar borsa kaybeder , faiz düşer dolar artar , borsa değer kaybeder.Ekonomi büyür faiz artar , Türkiye afrine giren dolar artar borsa çöker.Rusyadan s-400 alınır aynı şekilde doları ve borsayı koz olarak kullananları görmeyenler ya ahmaktır yada bir siyonistten daha tehlikelidir.Hatırlayın yunanistan 2-3 sene önce batıyordu tüm limanlarını , demir yollarını ne varsa sattılar kredi derecelendirme kuruluşu yunanistanın notunu artırdı.Görün gerçekleri oyun büyük
  Cevapla
 • Sultan Süleyman 11 ay önce Şikayet Et
  Usd Eylül ayında 4.600 TL bu bankalar birliğinin tahminidir boşa çabalamaya lüzum yok yıllardır tahminleri doğru çıkıyor.
  Cevapla
 • Anti at kafası 11 ay önce Şikayet Et
  Dolar zaten ne olsa artıyor. Abd savaşa giriyor artıyor, savaştan çıkıyor artıyor, Türkiye 3. Havalimanı yapılacak diye artıyor, seçime kadar çok uzuuun zaman var diye artıyor, aha hemen seçim yapılacak diye yine artıyor. Yani kısacası hepsi algı ve bilerek yapılan şeyler. Her olayda kendi lehlerine yarayacak şekilde doları arttırıyorlar içerdeki ve dışardaki mihraklar...
  Cevapla
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  erkene alınabilir ama ağustos olmaz. millet memlekette olur. kasım 2018 iyidir.
  Cevapla
 • misafir... 11 ay önce Şikayet Et
  Sayın bahçeli helal olsun sana ve arkadaşlarına Siz seçim istemeseniz AKP'nin böyle bir isteği olamadı zaten. Şeni ve ekibinizi taktir ediyorum.
  Cevapla
 • Misafircik 11 ay önce Şikayet Et
  Çok mu gerek var? Zaten zamanı geldiğinde yapılıyor. Yenilmeye doymuyorsunuz anlaşılan...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle