MKE'den kritik hamle! Hedefte 5 ülke var

Türkiye, Fırat Kalkanı ve Afrin operasyonlarıyla milli silah üretiminde geldiği noktayı test etme imkanı bulurken, Makina Kimya Enstütüsü (MKE) Genel Müdürlüğü, önümüzdeki dönem için yedi stratejik hedef belirledi.

MKE'den kritik hamle! Hedefte 5 ülke var
MKE'den kritik hamle! Hedefte 5 ülke var
GİRİŞ 17.04.2018 09:21 GÜNCELLEME 17.04.2018 09:22
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

MKE Genel Müdürü Ahmet Taşkın, “Güdümlü mühimmat sistemleri, atış kontrol ve kumanda sistemleri, kimyasal ham madde yerli imkanlarla üretilecek. Milli motor başta olmak üzere güç grubu geliştirilecek” dedi.

Yurtdışında tesis kuracaklarını açıklayan Taşkın, özellikle ihracat potansiyelinin arttırılması için beş ülkede tesis kurulumunun gerçekleştirilmekte olduğunu, birçok ülkede de tesis kurulumu için girişimlerin sonuçlanmasını beklediklerini kaydetti. MKE bünyesinde 250 projenin tamamlandığını, 400 milyon TL bütçeli 100’e yakın projenin de devam ettiğini belirten Taşkın, 2018’de 228 milyon dolar ihracat yapmayı hedeflediklerini dile getirdi.

 

 

YORUMLAR 2
  • Müslüm Baba 11 ay önce Şikayet Et
    Öncelikler 120 mm tank namlusu , leopard tankına eşdeğer , milli makinalı tüfek Pkm'ye eşdeğer ve daha hafif olmalı , Nato nun yeni mühimmatı 6.8 mm mermi imalatı ve uygun namlu , FN 556 belçika malı yeni ordu tabancası muadili yeni 5.56 çaplı tabanca üretimi yapılmalıdır , ayrıca 2.dünya savaşından kalma ananas el bombaları yerine daha etkili ve ufak el bombaları ivedi yapılmalıdır.Bunun gibi ihtiyaçları projelendirmezsek düşmanlarımızın daha hafif daha güçlü ekipman üretimi karşısında etkimizin az olması kaçınılmazdır.
    Cevapla
  • Vatandas 11 ay önce Şikayet Et
    MKE acilen gatling silahı nin yerli versiyonunu uretmeli.tank ve helikopterler çok büyük atış avantajı saglayacaktir
    Cevapla