Emekli intibakında çifte formül

5 milyon emekliye intibak için umutlar bitmedi. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlar intibak için gözünü Meclis'e çevirirken, Türkiye Emekliler Derneği de konuyu AİHM'e taşıdı.

Emekli intibakında çifte formül
Emekli intibakında çifte formül
GİRİŞ 17.04.2018 05:43 GÜNCELLEME 17.04.2018 08:31
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Milyonlarca emekliye intibak için yargı süreci tamamlandı ancak umutlar sürüyor.

Anayasa Mahkemesi, intibak için adres olarak Meclis'i gösterdi.

 

 

Emekliler intibak için gözünü Meclis'e çevirirken, Türkiye Emekliler Derneği de konuyu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) taşıdı.

YENİDEN HESAPLANACAK

İntibak için yasal düzenleme yapılması halinde, 2000 yılı ve sonrasında emekli olanların maaşları yeniden hesaplanacak.

İlk intibakta, 2000 yılı öncesinde emekli olan yaklaşık 2 milyon SSK'lının maaşında 50 ile 355 lira arasında artışlar yapılmıştı.

Yeni intibakta da artışlar bu seviyede olabilecek.

Bir yandan yasa çıkması için milletvekillerine çağrıda bulunan, bir yandan da iç hukuk yolları tükendiğinden konuyu AİHM'e taşıyan Türkiye Emekliler Derneği de intibak düzenlemesinin 4 ile 5 milyon arasında emekliyi ilgilendirdiğini belirtiyor.

 

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • Skkdmr 8 ay önce Şikayet Et
  2000 oncesi emeklilerinin almıs oldugu intibak yillar oldu zamlardan etkilendiler bizim hala ayni oranda intibak zammı almamız haksızlık olacaktır.Yapılacak olan zamdeğerlendirilirken haksızlık olmaması için bu konuda değerlendirilmeli ve en kısa zamanda mağduriyetimizin giderilmesini diliyoruz....
  Cevapla
 • adnan 9 ay önce Şikayet Et
  İntibak zamları için sesimizi duyuralım.
  Cevapla
 • ak partili 11 ay önce Şikayet Et
  yol yakınken haklarını teslim edin,önümüzde seçim var ve bu seçimin sonucunu emekliler ile eyt liler belirleyecek,haziran seçimlerinde olduğu gibi,cezalandıracak.
  Cevapla
 • Ramo 11 ay önce Şikayet Et
  Bu konu artık Cumhur Başkanımıza sunulmalı. Eminim Tayyip bey buna da bir çözüm bulur. Tek endişem ondan sonra Türkiyem yoluna nasıl devam edecek!!!!!
  Cevapla
 • EMEKLİ 11 ay önce Şikayet Et
  Yok ben Ülkemi AİHM şikayet edilmesinden yana değilim, bunu öyle veya böyle kendi içimizde çözmeliyiz. inşallah meclisten çıkacak ümidindeyim.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle