Emekli intibakında çifte formül

5 milyon emekliye intibak için umutlar bitmedi. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlar intibak için gözünü Meclis'e çevirirken, Türkiye Emekliler Derneği de konuyu AİHM'e taşıdı.

Emekli intibakında çifte formül
Emekli intibakında çifte formül
GİRİŞ 17.04.2018 05:43 GÜNCELLEME 17.04.2018 08:31

Milyonlarca emekliye intibak için yargı süreci tamamlandı ancak umutlar sürüyor.

Anayasa Mahkemesi, intibak için adres olarak Meclis'i gösterdi.

 

 

Emekliler intibak için gözünü Meclis'e çevirirken, Türkiye Emekliler Derneği de konuyu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) taşıdı.

YENİDEN HESAPLANACAK

İntibak için yasal düzenleme yapılması halinde, 2000 yılı ve sonrasında emekli olanların maaşları yeniden hesaplanacak.

İlk intibakta, 2000 yılı öncesinde emekli olan yaklaşık 2 milyon SSK'lının maaşında 50 ile 355 lira arasında artışlar yapılmıştı.

Yeni intibakta da artışlar bu seviyede olabilecek.

Bir yandan yasa çıkması için milletvekillerine çağrıda bulunan, bir yandan da iç hukuk yolları tükendiğinden konuyu AİHM'e taşıyan Türkiye Emekliler Derneği de intibak düzenlemesinin 4 ile 5 milyon arasında emekliyi ilgilendirdiğini belirtiyor.

 

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • ak partili 1 hafta önce Şikayet Et
  yol yakınken haklarını teslim edin,önümüzde seçim var ve bu seçimin sonucunu emekliler ile eyt liler belirleyecek,haziran seçimlerinde olduğu gibi,cezalandıracak.
  Cevapla
 • Ramo 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu konu artık Cumhur Başkanımıza sunulmalı. Eminim Tayyip bey buna da bir çözüm bulur. Tek endişem ondan sonra Türkiyem yoluna nasıl devam edecek!!!!!
  Cevapla
 • EMEKLİ 1 hafta önce Şikayet Et
  Yok ben Ülkemi AİHM şikayet edilmesinden yana değilim, bunu öyle veya böyle kendi içimizde çözmeliyiz. inşallah meclisten çıkacak ümidindeyim.
  Cevapla
 • Eyt 1 hafta önce Şikayet Et
  Eyt mağduru arkadaşlar verin dosyaları AIHM e ben taşırım yeterki takılın peşime.
  Cevapla
 • mehmetm 1 hafta önce Şikayet Et
  Basın, konuyu canlı tutarak bizim de asabımızı bozuyor. 2000 yılı başı SSK emeklisiyim . 8500 gün pirimim ve bütün günlerim tavandan. 2000 öncesi SSK lı 7500 gün pirim, 1.5 yıl bağ kur, 3,5 yıl tavandan pirim ödeyene göre 250 TL daha az alıyorum. İşte adalet böyle bir şey.
  Cevapla