Taşeron işçi 52 günlük ikramiyesi ne zaman kaç TL verilecek?

Bu sene itibariyle kadroya geçen taşeron işçilerin 52 günlük ikramiyesi ödemesi ne zaman yatacak? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıklama yaptı mı? 52 günlük ikramiyeyi merakla bekleyenler gözünü son dakika açıklamalara çevirdi.

Taşeron işçi 52 günlük ikramiyesi ne zaman kaç TL verilecek?
Taşeron işçi 52 günlük ikramiyesi ne zaman kaç TL verilecek?
GİRİŞ 15.05.2018 11:36 GÜNCELLEME 15.05.2018 11:36

Binlerce taşeron işçisi 2018 senesinde kadroya geçiş yaptı. Bu işçiler devlet ile sözleşmelerini gerçekleştirdi ve 2 Nisan 2018 tarihi itibari ile artık devlet güvencesi altında çalışmaya başladı. Kadroya geçen taşeron işçiler şimdi ikramiye primlerinin ne zaman yatacağını ve ne kadar olacağını merak ediyor. Peki kadroya geçen taşeron işçilerin 52 günlük ikramiyesi ödemesi ne zaman yatacak? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıklama yaptı mı? İşte tüm detaylar...

52 GÜNLÜK PRİM ÖDEMESİ NE ZAMAN?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama da kadro alacak olan işçilere 52 günlük ikramiye ücreti, prim ücretinin verileceğini belirtmişti. Konuyla ilgili detaylar belli olmaya başladı.

ÖDEMELER 2 TAKSİTLE OLACAK?

Kamuda sürekli işçi kadrosuna geçirilen taşeron işçiler, ikramiye hakkına kavuştu. Taşeron işçiler, artık kamu işçilerine verilen yıllık 52 gün ilave tediye (ikramiye) ödemesinden yararlanacak. 2 taksitte ödenmesi beklenen ikramiyenin ödeme tarihleri henüz açıklanmadı, merakla bekleniyor.

4D kadrosundaki kamu işçileri, bu yıla ilişkin ikramiyelerinin ilk yarısını Ocak'ta almıştı, diğer yarısı da 8 Haziran'da verilecek. Kamu işçileri, iki taksitte toplamda 2 bin 200 lira ile 3 bin 700 lira arasında ikramiye almış olacak.

 

TAŞERONA VERİLECEK İKRAMİYE NEDİR?

Genel ve katma bütçeli kamu kurumları, sermayesinin yarısından fazlası Devlete ait olan şirket ve kurumlar ve Belediyelerde çalışan işçi statüsünde çalışan personele ücret sistemlerine bakılmaksızın her yıl için bir aylık tutarında devletçe verilen ikramiye ödeneğidir. İkramiye yeraltında çalışan işçiler için ek olarak bir ikramiye daha eklenir. Bakanlar kurulu kararı ile senede 4 adet olmak üzere bir ilave tediye eklenebilir. Yılda 13 er günlük olmak üzere 4 parça şeklinde ödenir toplamda 52 gün üzerinden ikramiye gerçekleşir, bu sayı yeraltı işçileri için 1 adet ilave ikramiye eklenir.

TAŞERON İŞÇİLER NE KADAR İKRAMİYE ALACAK?

Kadroya geçen taşeron işçilere ikramiye ödemesi yapılacak. Resmi gazetede yayımlanan habere göre 52 günlük ikramiye ödemesi her yıl bir maaş tutarı kadar olacak. Yani kadroya giren taşeron işçileri en az 2200 TL ile en fazla   3.700 TL arası ikramiye alacaklar. Yer altında çalışan işçiler ise, her yıl ek bir ikramiye daha alacaklar.

ETİKETLER
Para
YAZDIR
YORUMLAR 72
 • ADALET İSTİYORUZ 3 hafta önce Şikayet Et
  meb çalışan süresiz geçici sozlesmeli iscilerde alacakmi bi 52 günlük tediyeyi biri cvp yazabilirim
  Cevapla
 • ekrem 3 hafta önce Şikayet Et
  ezanlar okunuyor allahtan korkun be belediyelere neden yok kadro
  Cevapla
 • kemal 3 hafta önce Şikayet Et
  O değil de aldığımız maaşlarda hiçbir farklılık yok. Görünen o ki çok uzun bir süre daha mevcut durum devam edecek. Tediye kadrolu olsun olmasın her işçinin hakkıydı zaten.
  Cevapla
 • Metin 3 hafta önce Şikayet Et
  Oyla tehtit olmaz herkes devleti bana birşey yapmadı diye tedit ederse düşün gerisini emeklilikte yaşa takılanlar düşük emekli maaşları atanamayan kpsliler çiftçiler asgari ücretliler bunların hepsi iktidarı tehdit ederse ne olur ülke mahfolur zamanında Demirel erken emeklilik deyip seçime gitmiş şimdi geldiğimiz nokta iflas o yuzden şükür edin ve ak partiye dua edin .
  Cevapla
 • kerem değer 3 hafta önce Şikayet Et
  bakanlıklarda kadroya geçenlere 5+5 toplam 10 gün verilecekmiş. ama herkese 52 günlük ikramiye verilecek dendi. fark burada işte gerçek kadro ve diğerleri diye ayrılıyor maalesef.
  Cevapla
 • Veysal 2 hafta önce Şikayet Et
  5.5 karistirma
  Cevapla
 • serkan F. 2 hafta önce Şikayet Et
  Arkadaşım 5+5 günlük ikramiye olayı bizi 2020 yılına kadar sendika işci sözleşmelerine dahil etmedikleri için verilen yüksek hakem heyetinin imzalamış olduğu sendikal haktır. yani özeti şu 39+10 günlük ikramiye alıcaz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle