Skandalın bedeli ağır oldu!

Kullanıcılarının kişisel bilgililerini bir analiz şirketiyle paylaşma skandalının ardından Facebook hisseleri haftayı yüzde 13'lük bir düşüşle kapattı.

Skandalın bedeli ağır oldu!
Skandalın bedeli ağır oldu!
GİRİŞ 24.03.2018 14:13 GÜNCELLEME 24.03.2018 14:14
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Kullanıcılarının gönüllü olarak bir anket uygulaması indirerek, kayıt olan kişilerin haberi olmadan kullanıcıların ve Facebook arkadaşlarının kişisel bilgilerini, çeşitli siyasetçi ve politikacıların propaganda kampanyasını gerçekleştiren Cambridge Analyticaya satan Facebook, skandalın etkilerini hisse senetlerindeki düşüşte de yaşadı.

Skandalın ardından Facebook hisseleri Cuma günü haftayı yüzde 13'lük bir düşüşle 160 doların altında kapatırken, Facebook hisselerinde bu denli en son Temmuz 2012 yılında bir düşüş görülmüştü.

 

 

Facebook CESsu Sheryl Sandberg, skandalın ortaya çıkmasının ardından Perşembe günü CNBCye verdiği röportajda şirketin, kullanıcı gizliliğine verilen hasarın Facebookun hisse senetleri veya iş modeline bir zarar vermeyeceğini düşündüğünü söylemişti.

ETİKETLER
mark zuckerberg
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  Kuyruğu dik tutuyo tabi
  Cevapla
 • Çılgın 57 2 yıl önce Şikayet Et
  Acaba bı avukat olsa faceye dava acsak kazanabilirmiyiz
  Cevapla
 • Serhat 2 yıl önce Şikayet Et
  Sigarada öldürüyor ama birakiyorlarmi bu da bağımlılık bırakamazlar the end
  Cevapla
 • Celal acay 2 yıl önce Şikayet Et
  Silin gitsin
  Cevapla
 • Ahmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Bizim insanımız ne zaman vazgeçer acaba "sosyal olmaktan" milletin sosyal ağlardan paylaşmadığı kalmadı, aklı olan vazgeçer de bizimkiler ne yapar bilinmez.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle