Dünyada bir ilk olacak! SSM'den PULAT açıklaması

Savunma Sanayi Müsteşar'lığı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamda ise Akkor Pulat Sistemi'nin en kısa sürede sahadaki tanklarımıza entegre edileceğini bildirdi.

 • GİRİŞ14.03.2018 17:44
 • GÜNCELLEME14.03.2018 17:47

ASELSAN ve Tübitak SAGE tarafından geliştirilen Akkor Pulat aktif koruma sisteminin testten başarıyla geçtiği açıklandı. Daha önce S-400 ile aynı mantıkta çalıştığı açıklanan aktif koruma sistemi Akkor Pulat, Afrin'deki Zeytin Dalı Görevi'nde olan tanklara da monte edileceği belirtildi.

Pulat Aktif Koruma Sistemi

Sahip olduğu yüksek teknoloji radar ile platforma yöneltilmiş olan tehditleri tespit eder, ardından “Fiziksel İmha (Hard-Kill)” yeteneği ile tehdidi platforma çarpmadan önce uygun zaman ve mesafede etkisiz hale getirir.

Kar, yağmur, çamur ve tozdan etklilenmeyen PULAT gerek yakın mesafeden fırlatılan tanksavar roketlerine karşı gerekse de uzak mesafeden fırlatılan güdümlü tanksavar füzelere karşı modül yerleşimine bağlı olarak her yönü kapsayan 360°’lik tam bir koruma kalkanı sağlar. Platform üzerine dağıtık olarak yerleştirilen koruma modülleri sayesinde birden çok tehdide karşı aynı anda etkinlik sağlar.

 

 

KAYNAKSTAR

Yorumlar35

 • Hamidiye Süvarisi 1 hafta önce Şikayet Et
  Yapanlardan ve emeği geçenlerden Allah cc razı olsun.Amin.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Abdullah 1 hafta önce Şikayet Et
  Allah muslumanlari ve Türku korusun...ellerine saglik.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • ahmet 1 hafta önce Şikayet Et
  Aylardır bu haberleri okuyoruz. Tmm, anladık, güzel, hoş... ama artık bu sistemleri reklamlarda değil, tankın üzerinde monte edilmiş halde görmek istiyoruz
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • Deli Dumrul 1 hafta önce Şikayet Et
  Tankın üstüne gelen tank katillerini de engelliyor mu? Şahsi kanaatim, yoksa onu da dahil etmeli.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Zahid 1 hafta önce Şikayet Et
  Hay Maşallah. Allah ülkemize güç kudret versin. Amiiiiinn
  Cevapla Toplam 11 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber