Yerli olarak üretildi! İlk kez görücüye çıktı

Nurol Makina tarafından tanıtılmasının ardından kısa sürede ihracat başarısı yakalayan NMS 4X4, Katar'daki DIMDEX 2018 ile ilk kez yurt dışında sergilendi.

GİRİŞ 14.03.2018 16:02 GÜNCELLEME 14.03.2018 17:15
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Türk savunma sanayisinin en yeni zıhlı aracı NMS 4X4, Katar'daki Doha Uluslararası Deniz Savunma Fuarı ve Konferansı (DIMDEX 2018) ile ilk kez yurt dışında görücüye çıktı.

Nurol Makina tarafından üretilen ve ilk kez Mayıs 2017'de düzenlenen 13. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda (IDEF'17) "Hafif Zırhlı Araçlarda Yeni Bir Çağ Başlıyor" sloganıyla tanıtımı yapılan NMS, geçen kısa sürede ihracat başarısı yakaladı.

 

Araçlar, üzerinde yer alan ASELSAN'ın Tanksavar Füze Atıcı Sistemi ve IGLA Füzesi Fırlatma Sistemi ile fuarda Katar'a ayrılan salonda sergilendi.Katar güvenlik güçlerinin envanterinde NMS 4X4'ün yanı sıra Ejder Yalçın 4x4 Zırhlı Muharebe Aracı bulunuyor. Şirket, fuarda yeni araç tedarikine yönelik de Katar Özel Kuvvetler Komutanlığı ile iyi niyet anlaşması imzaladı.

Nurol Makina'nın özgün olarak ürettiği askeri şasi üzerine tasarlanan araç, bağımsız süspansiyonlu, sürekli 4 çeker, kendinden CTIS (merkezi lastik şişirme) sistemine sahip bulunuyor. Ağırlığı 8 ton olan araç, 4 tonluk taşıma yapabiliyor. Birçok koruma standartlarına sahip NMS 4X4, kullanıcı isteklerine bağlı olarak, ilave zırhla daha yüksek koruma seviyelerine çıkartılabiliyor.

Aracın mayın koruma seviyesi teker ve göbek altında 6 kilogram TNT patlamaya dayanabilecek şekilde tasarlandı. Aracın diğer bir özelliği ise aynı gövde üzerinde çeşitli değişiklikler yapılabilmesine imkan tanıması. Araç personel taşıyıcı olarak üretilmiş olmasına rağmen sonradan arka kısmı açık ve kapalı kasa haline dönüştürülebiliyor. Dönüş yarıçapının 6 metre olmasının meskun mahal operasyonlarında avantaj sağladığı belirtiliyor.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Zonguldak Eregli 9 ay önce Şikayet Et
  Bununla çarşıda ne gezilir be. :))
  Cevapla
 • izmir-çankaya 9 ay önce Şikayet Et
  türki ülkelerin sesi gelmiyor arap ülkeleride ingiliz-fransız ve amerikan takılıyor bu ülkeler imana gelse müslüman kazansın derse 0 milyarlık zırhlı araç satarız
  Cevapla
 • SEYİRCİ 9 ay önce Şikayet Et
  ÇOK GÜZEl
  Cevapla
 • halil gümüş 9 ay önce Şikayet Et
  Fevkalade Maşallah...
  Cevapla
 • izmir 9 ay önce Şikayet Et
  Maşallah
  Cevapla