FETÖ’nün şeytani oyunu deşifre oldu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) medya ayağının önemli bir bölümünü oluşturan Cihan Medya Dağıtım'ın (CMD) örgüt mensubu kişilerin Belçika'da kurduğu bir paravan şirkete devredildiği öğrenildi.

FETÖ’nün şeytani oyunu deşifre oldu
FETÖ’nün şeytani oyunu deşifre oldu
GİRİŞ 14.03.2018 07:45 GÜNCELLEME 14.03.2018 11:56
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Belçika Maliye Bakanlığı'ndan elde ettiği şirket resmi kayıtlarına göre, Türkiye'yi uluslararası mahkemelere taşıyan Cascade Investments NV. şirketinin sahipleri FETÖ'cü iş adamlarının Belçika'da kurduğu bir derneğe üyeler. TMSF'ye devredilen şirketlerin değerinin alınması için Türkiye Cumhuriyeti'ni Uluslararası Yatırım Anlaşmazlıklarının Çözüm Merkezi'ne (ICSID) şikayet eden şirket milyonlarca euro talep ederken, 28 Şubat tarihinde Türkiye aleyhine hukuki sürecin başlatıldığı öğrenildi.

BÜYÜK SAHTEKARLIK

 

 

Kapatılan Zaman Gazetesi'ni de bünyesinde barındıran ve el konulan Feza Gazetecilik A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Afşar, kayyum atanması öncesinde kurumun varlıklarını Belçikalı Cascade firmasına çek karşılığında vermişti. Hakkında gözaltı kararı bulunan ve 22 Aralık 2016'da mal varlıklarına el konulan Afşar, terör örgütüne üyelikten aranıyor. Verilen çekler karşılıksız çıkarken, Belçika'da kurulan paravan şirket tarafından kayyum atanan medya grubuna her hangi bir para akışı sağlanmadı. Diğer yandan Zaman Gazetesi'ne ait bina ve diğer kaynakların CMD'ye devredildiği ve bu devir için Feza Gazetecilik'e her hangi bir para ödenmediği öğrenildi. Diğer yandan, CMD satın alıp karşılığını ödemediği gayrimenkulu Feza Gazetecelik'e aylık 800bin lira karşılığında kiralamaya başladı. Belçika Maliye Bakanlığı'nın verilerine göre, Feza Gazetecilik'in 1 milyar değerindeki mal varlıklarını kaçıran FETÖ yönetimi, CMD'yi 3 milyon liraya Belçika'daki şirkete satmıştı.

Sabah

ETİKETLER
Brüksel
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Ömer Faruk 8 ay önce Şikayet Et
  Biride kayseride ki sağlık yapılanması na el atsa iyi olur. Hala fetö çok güçlü. Dikkat! !!
  Cevapla
 • Kalkandelen 9 ay önce Şikayet Et
  Arnavutluk okullarini da oyle yaptilar. Artik AB-Turkiye problemi.
  Cevapla
 • bekir 9 ay önce Şikayet Et
  Bu aşağılık yaratıklar şeytanları bile yaya bırakırlar.RABBİM bunları bildiği gibi yapsın.....
  Cevapla
 • kevser 9 ay önce Şikayet Et
  Bu feddoşun Rahmanî bi işi yok hep şeytanî.Yatıyor şeytanlık kalkıyor şeytanlık
  Cevapla