En az ilkokul mezunu Jandarma uzman erbaş alımı ne zaman? Tarih belli oldu mu?

Jandarma Genel komutanlığı en az ilkokul mezunu lojistik sınıfı uzman erbaş, uzman çavuş alımını ne zaman yapacak? Alım ilanı yayımlandı mı, detaylar belli oldu mu?

  • GİRİŞ23.03.2018 09:12
  • GÜNCELLEME23.03.2018 09:12
En az ilkokul mezunu Jandarma uzman erbaş alımı ne zaman? Tarih belli oldu mu?

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Jandarma Genel komutanlığı her yıl en az ilkokul mezunu lojistik sınıfına uzman erbaş ve uzman çavuş alımları gerçekleştirmektedir. Bu yıl da alımlar için duyuru yapılması beklenen Jandarma lojistik sınıfı uzman erbaş ve uzman çavuş alımları için sona gelindi. Buna göre Jandarma Genel Komutanlığı’na lojistik sınıfı uzman erbaş, uzman çavuş alımları ne zaman yapılacak? Lojistik sınıf nedir, görevleri nelerdir? Alımlar ne zaman yapılacak? İşte detaylar...

LOJİSTİK SINIF NEDİR?

Lojistik sınıfı Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde istihdam eden ve mesleklere göre çalışan askeri personellerdir. Bu sınıfta görev yapanlar; berber, aşçı, araç tamircisi, boyacı, terzi, tesisatçı vb. gibi pek çok sınıf için lojistik sınıflı askeri personel bölümlerinde görev yapanlar lojistik sınıflı askerlerdir.

LOJİSTİK SINIFLI UZMAN ERBAŞ GÖREVLERİ NELERDİR?

Jandarma Genel Komutanlığı lojistik sınıflı uzman erbaşın aslı görevi atanmış olduğu sınıf için görevlerini yapmak. Örneğin berber uzman erbaş, aşçı uzman erbaş, tesisatçı uzman erbaş atanmış olduğu bu sınıflara göre karakollarda, tümenlerde ya da tugaylarda görevini sürdürmektedir.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görev yapan Jandarma Genel Komutanlığı en az ilkokul mezunu lojistik sınıflı uzman erbaş ve uzman çavuş rütbeli askeri personel alımları ne zaman yapılacak? Milyonlarca aday bu sorunun cevabını arıyor. Şuan için alımlara dair resmi bir açıklama yok fakat yakın zamanda duyuru yapılması bekleniyor.

Yorumlar1

  • menduh badıllı 2 gün önce Şikayet Et
    net olarak nezaman belli olur heyecanla bekliyoruz
    Cevapla
Sonraki Haber