20 bin memur alınacak

Kesinleşen 20 bin 239 memur alımı var. Alım ilanına çıkan kurumlar ise şöyle; Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 549 kişi, Polis Akademisi Başkanlığı (POMEM) 10 bin kişi, Aile Bakanlığı 155 kişi, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 7 bin kişi, Gümrük Bakanlığı 40 kişi ve tüm kurumlara 2 bin 500 engelli personel alınacak.

20 bin memur alınacak
20 bin memur alınacak
GİRİŞ 13.03.2018 14:05 GÜNCELLEME 13.03.2018 17:11
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

YSK’nın alımına başvurmak için en az lise mezunu olmak gerekiyor. Zabıt katibi gibi kadro 2 yıllık, mühendislik gibi kadro da 4 yıllık üniversitese mezunu olmayı gerektiriyor. Ayrıntılı bilgi ‘ysk.gov.tr’de öğrenilebilir. Polislik için KPSS’den 60, lisans mezununun ise 70 alması gerekiyor. Adaylar 23 Mart’a kadar Polis Akademisi ‘pa.edu.tr’ internet adresinden e-Devlet şifresi ile ön başvurularını yapabilecek.
 
BAŞVURU BAŞLADI

 Aile Bakanlığı’nın açık kadroları için başvuru ile ilgili detaylar, ‘aile.gov.tr’ adresinden öğrenilebilir. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 7 bin personel olarak; öğretmen, mühendis, pilot, güverte ve makine subayı alacak. KPSS’den 60 puanı bulunan adaylar başvurabilir. 18 ile 35 yaş arasında alımlar yapılacak. Başvurular başladı. İlgilenenler, ‘msb.gov.tr’den başvuru yapabilir.

 

BELLİ İLLER İÇİN

Gümrük Bakanlığı, 40 koruma güvenlik görevlisi, veznedar, ambar memuru, mütercim, kimyager, diyetisyen, teknisyen, tekniker ve mühendis alacak. Alımlar Ankara, Bursa, Van, İstanbul, Mersin, Kocaeli, Edirne, Gaziantep, Şırnak, Ağrı ve Diyarbakır için olacak. KPSS’den 70 puanı olanlar başvurabilecek. Başvurular ‘gtb.gov.tr’ adresinden yapılacak.

BU AY TAMAM

2500 engelli memur alımı için başvurular başladı. 16 Mart’a kadar sürecek. İlgili kurumların, engelli kadro talebi doğrultusunda, ilkokul ve ortaokul mezunu 329 kişi, lise mezunu 329, önlisans düzeyinde 531 ve lisans mezunu 1100 kişi alınacak. Başvurular, ‘osym.gov.tr’den yapılacak. Alımlar Mart sonuna kadar tamamlanacak.

ETİKETLER
memur alımı
YAZDIR
YORUMLAR 17
 • abdullah 10 ay önce Şikayet Et
  sanki herkes memur olacak diye bir kanun var. memuriyette kriterler zorlaştırılmalı. bırakın üniversiteyi yüksek lisans şartı getirilmeli. tabiki öğretmen alımlarında da her üniversiteden çıkanı hoop atamamalılar. yüksek lisans artı bir yıllık ekstra eğitim verilmeli.
  Cevapla
 • EYTli 97 li 10 ay önce Şikayet Et
  60 yaşına kadar emekli etme 35 yaşından büyükleri işe alma varmı boyle saçmalık emekli et gençsin işe al pertin çıkmış yaşlısın
  Cevapla
 • Murat 10 ay önce Şikayet Et
  Sòzlesmeli memurlara kadro kimsenin aklına gelmiyor mu?
  Cevapla
 • fatih 10 ay önce Şikayet Et
  Ben ihraç edilmiş bir öğretmenim on yıllık emeğim boşa gitti başvursam alınır mıyım yoksa rızkı veren allahtr deyip ticarete mi atılayım.bu arada iki iş batırdım 10 yere iş varusunda bulundum almadılar kendi ülkemin paryası oldum.
  Cevapla
 • Yozgatlı 10 ay önce Şikayet Et
  Neden ihraç ettiler pkk fetö
  Cevapla
 • Hilâl 10 ay önce Şikayet Et
  Allah büyüktür Rızkı veren Allah'tır . Ümitsiz olmayın bir kapı açılır inşaallah.
  Cevapla
 • Batmanlı 10 ay önce Şikayet Et
  Allah yardımcın olsun rızkı veren allahtır vazgeçme mucadeleye devam
  Cevapla
 • Orhan Aydın 10 ay önce Şikayet Et
  Allah yardımcın olsun işin zor
  Cevapla
 • zalım 10 ay önce Şikayet Et
  65 yaş emeklilik için 35 genc sayılır
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle