ihalesi 5 Nisan'da gerçekleşecek

TCDD Genel Müdürlüğünce, saatte 250 kilometre hıza sahip 96 Yüksek Hızlı Tren (YHT) setinin alımını ve üretimini kapsayan ihalenin ilk aşaması 5 Nisan'da gerçekleştirilecek

ihalesi 5 Nisan'da gerçekleşecek
ihalesi 5 Nisan'da gerçekleşecek
GİRİŞ 11.03.2018 12:26 GÜNCELLEME 11.03.2018 12:26
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Genel Müdürlüğün internet sitesinde yayımlanan ilana göre, 96 adet 250 kilometre hıza sahip YHT setinin alımı, belli istekliler arasında ihale usulüyle yapılacak.

Sanayi İşbirliği Programı'na ilişkin yönetmelik kapsamında 96 YHT setine yönelik ön yeterlilik değerlendirmesinde son tarih 5 Nisan olarak belirlendi.

İhale kapsamında, 96 YHT seti, farklı versiyon YHT araçları için 30'ar kalem yedek malzeme, iki tam ölçekli ve hareketli YHT simülatörü, 10 masa tipi simülatör ve 2 eğitici kontrol istasyonu teminiyle yerli üretim ve test tesisi kurulumu, belgelendirme, tescil ve tip onay, teknik destek-bakım-onarım ve temizlik hizmetlerinin alımı yapılacak.

İlk aşamada 20 YHT seti yüzde 10 yerli katkı payıyla üretilerek ithal edilecek. İkinci aşamada 60 YHT seti yüzde 53 yerlilikle yapılacak. Üçüncü aşamada ise Milli YHT Projesi kapsamında 16 set, yüzde 74 yerlilik payıyla Eskişehir'deki Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii AŞ'de (TÜLOMSAŞ) kurulacak tesiste imal edilecek.

Yerli üretim ve test tesisinin kurulumu Eskişehir'de yapılacak ancak talep edilen malların teslimatı Ankara'da olacak.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
tcdd
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • sezai 1 yıl önce Şikayet Et
  250km az..en az 300 gerekki..zamandan kazanalim..diger gelismis ulkelerin hepsi 400km asagsindan yok...neden bu 250km..?
  Cevapla
 • sezai 1 yıl önce Şikayet Et
  alihan kardes tamamda, sdece ankara istanbul icin yapilacak arasi tren yolu icin olmamasi lazim..! madem yuksek hizli tren diyorsun adi ustunde butun hatlarr icin bu geceli olmali.. yoksa duzeltmeye gidilmeli hizli tren denilmeli yuksek ibaresi kaldirilmali.. vatandas kandirilmis gibi oluyor.. simdi bana da kizacaksaniz da kizin , ama dogrusu bu degilmi? yanlismiyim.. ulkemizin gelismesini bende destekliyorum ve seviniyorum bu haberlerle..ama lutfen bir isi ya duzgun yapalim ya da yarim olacaksa da ismini dogru soyleyelim..
  Cevapla
 • Alihan Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  350 km hızla giden tren setleri var. Onlar pratikte 305 km ile gidiyor. Bu hızlı tren için bizde 350 km için yeni tren yolu Ankara İstanbul arası yapılıyor
  Cevapla