Polis Özel Harekat (PÖH) alımı ne zaman yapılacak? Lise mezunu...

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 22. dönem POMEM kapsamında 10 bin polis memuru alımı yapılacak. Fakat Polis Özel Harekat (PÖH) hakkında herhangi bir duyuru yapılmadı. Peki 2018 yılında PÖH alımı olacak mı?

Polis Özel Harekat (PÖH) alımı ne zaman yapılacak? Lise mezunu...
Polis Özel Harekat (PÖH) alımı ne zaman yapılacak? Lise mezunu...
GİRİŞ 26.04.2018 11:38 GÜNCELLEME 26.04.2018 11:39

Polis Özel Harekat (PÖH) alımlarında 15 Temmuz hain darbe saldırısı sonucunda lise mezunu ve askerlik yapmamış adayların başvuru yapabilmelerine olanak sağlanmıştı. Yayımlanan 10 bin polis alımı ilanından sonra gözler PÖH alımlarına çevrildi. Polis özel Harekat alımlarını bekleyen adayları üzecek haber Polis Akademisi Başkanlığı'ndan geldi. Milyonlarca lise mezunu aday, bu yıl yapılması beklenen PÖH alımlarını merak ediyor. Peki 2018 yılında PÖH alımları olacak mı? İşte detaylar...

2018 PÖH ALIMI OLACAK MI? 

Milyonlarca lise mezunu aday PÖH alımları hakkında ilan yayımlanmasını beklerken yapılan duyuruda Polis Özel Harekat (PÖH) alımlarına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı. Bunun üzerine adaylar 2018 yılında PÖH alımı yapılacak mı sorusunun yanıtını aramaya başladılar. Eğitim seviyesinin lise düzeyine indirilmesinin ardından çok sayıda aday ilanın yayımlanmasını bekliyor. Bu yıl 23. Dönem POMEM polis memuru alımı yapılacak. Fakat PÖH alımına ilişkin şuan için herhangi bir bilgi bulunmuyor. 

NEDEN SADECE POLİS MEMURU ALIMI YAPILIYOR? 

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından üst üste 3 defa POMEM'lere polis memuru alımı için duyuru yayımlandı. Yeni dönem POMEM alımları tarihi de belli oldu. PÖH alımı bekleyen adaylara henüz resmi bir açıklama yapılmadı. 

YORUMLAR 24
 • vatan sevdalısı 2 saat önce Şikayet Et
  Lütfen bayanlara da öncelik tanınsın
  Cevapla
 • SEFA 18 saat önce Şikayet Et
  pöh alımlarında yaş şartı 30 ile 32 olmalı kpss şartı olmamalı
  Cevapla
 • vatan aşkı 1 gün önce Şikayet Et
  lütfen lise mezunu pöh alımı olsun sabırsızlıkla beklyoruz sesimizi duyun lütfen
  Cevapla
 • Tıss 6 gün önce Şikayet Et
  Yaş şartı esnetilsin lütfen. Başvuramıyoruz...
  Cevapla
 • Kızıl elma 1 hafta önce Şikayet Et
  Yaş Şartııııııııııııııııııııı eşit olsun esnetilsin lisans mezunları mağdur . Yüreğinde bu aşk ile yatıp bu aşkla kalkan kardeşlerimize şans verilsin. Para istemiyoruz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle