Polis Özel Harekat (PÖH) alımı ne zaman yapılacak? Lise mezunu...

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 22. dönem POMEM kapsamında 10 bin polis memuru alımı yapılacak. Fakat Polis Özel Harekat (PÖH) hakkında herhangi bir duyuru yapılmadı. Peki 2018 yılında PÖH alımı olacak mı?

Polis Özel Harekat (PÖH) alımı ne zaman yapılacak? Lise mezunu...
Polis Özel Harekat (PÖH) alımı ne zaman yapılacak? Lise mezunu...
GİRİŞ 26.04.2018 11:38 GÜNCELLEME 26.04.2018 11:39

Polis Özel Harekat (PÖH) alımlarında 15 Temmuz hain darbe saldırısı sonucunda lise mezunu ve askerlik yapmamış adayların başvuru yapabilmelerine olanak sağlanmıştı. Yayımlanan 10 bin polis alımı ilanından sonra gözler PÖH alımlarına çevrildi. Polis özel Harekat alımlarını bekleyen adayları üzecek haber Polis Akademisi Başkanlığı'ndan geldi. Milyonlarca lise mezunu aday, bu yıl yapılması beklenen PÖH alımlarını merak ediyor. Peki 2018 yılında PÖH alımları olacak mı? İşte detaylar...

2018 PÖH ALIMI OLACAK MI? 

Milyonlarca lise mezunu aday PÖH alımları hakkında ilan yayımlanmasını beklerken yapılan duyuruda Polis Özel Harekat (PÖH) alımlarına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı. Bunun üzerine adaylar 2018 yılında PÖH alımı yapılacak mı sorusunun yanıtını aramaya başladılar. Eğitim seviyesinin lise düzeyine indirilmesinin ardından çok sayıda aday ilanın yayımlanmasını bekliyor. Bu yıl 23. Dönem POMEM polis memuru alımı yapılacak. Fakat PÖH alımına ilişkin şuan için herhangi bir bilgi bulunmuyor. 

NEDEN SADECE POLİS MEMURU ALIMI YAPILIYOR? 

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından üst üste 3 defa POMEM'lere polis memuru alımı için duyuru yayımlandı. Yeni dönem POMEM alımları tarihi de belli oldu. PÖH alımı bekleyen adaylara henüz resmi bir açıklama yapılmadı. 

YORUMLAR 30
 • Halil 18 saat önce Şikayet Et
  2018 Yılı içerisinde lise mezunları için bir ke daha PÖH alımlarının bir an önce başlamasını tüm yetkililer ve büyüklerimizden bu sevinçli haberi bir an önce duymak istiyoruz.Sevgi sayğı ve selamlarımı sunuyorum Hayırlı Akşamlar .
  Cevapla
 • Burhan AKBAŞ 2 hafta önce Şikayet Et
  Valla bende polis özel harekat olmayı çok istiyorum
  Cevapla
 • Tilki 3 hafta önce Şikayet Et
  Bende poh sevdali bi bireyim vatanımı milletimi seven biriyim bende lise mezuniyim
  Cevapla
 • Muhammed akdemir 1 ay önce Şikayet Et
  Lise mezunu alimi olsun artık 2 yildir bekliyorum cok istiyorum ozel harekat polisi olmayi
  Cevapla
 • Elif 1 ay önce Şikayet Et
  Umarım bu sene lise mezunlarını da görürler. Lütfen duyun sesimizi yaş esnetilsin ve lise mezunlarına da olanak tanınsın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle