E-Devlet Miras Belgesi sorgulama nasıl yapılır? Miras sorgulama ekranı...

E-Devlet, geliştirdiği yeni uygulama ile yine gündeme oturacak. E-Devlet, Adalet Bakanlığı bünyesinde geliştirdiği 'Mirasçılık Belgesi' sorgulama butonunu hayata geçirdi. Artık e-Devlet üzerinden bir yakınınızdan size miras kalıp kalmadığını öğrenebileceksiniz. Detaylar nedir?

E-Devlet Miras Belgesi sorgulama nasıl yapılır? Miras sorgulama ekranı...
E-Devlet Miras Belgesi sorgulama nasıl yapılır? Miras sorgulama ekranı...
GİRİŞ 12.06.2018 17:24 GÜNCELLEME 12.06.2018 17:24

E-Devlet platformu son dönemde büyük kolaylık sunan uygulamaları ile adından sıkça söz ettiriyor. Yoğun talep üzerine sistemin geçici olarak kilitlenmesine sebep olan 'Soy ağacı' ve '1853-1928 Dönemine ait Şehit Bilgisi Sorgulama' hizmetlerinin ardından e-Devlet uygulaması bu kez de 'Mirasçılık Belgesi' hizmetini vermeye başlıyor. 6 Mart tarihinden itibaren verilmeye başlanacak yeni hizmet ile ölüm tarihi 1990 senesi ve sonrası olan kişiler için Mirasçılık Belgesi verilmesi UYAP tarafından zorunlu hale getirildi. Peki Mirasçılık Belgesi sorgulama nasıl yapılır? 

E-DEVLET MİRAS SORGULAMA NASIL YAPILIR?

E-Devlet resmi internet sitesi olan https://www.turkiye.gov.tr/ adresine giriş yaparak kullanıcı bölümünden T.C kimlik numaranız ve şifrenizi yazarak kullanıcı girişi yapınız. Daha sonra anasayfada bulunan arama butonuna "Veraset İlami Sorgulama" yazmanız yeterli olacaktır. 

YORUMLAR 2
  • Mehmet metin 1 ay önce Şikayet Et
    Bana ait miras..
    Cevapla
  • m.doğan 3 ay önce Şikayet Et
    çok güzel bir uygulama...
    Cevapla