Başbakan son noktayı koydu! Kapatılmayacak

Partisinin il başkanları toplantısında 14 şeker fabrikasının özelleştirilmesiyle ilgili Başbakan Yıldırım, fabrikaların kapatılmasının söz konusu olmadığını vurgulayarak, “Çalışanların sosyal hakları, özlük hakları korunacak” dedi

Başbakan son noktayı koydu! Kapatılmayacak
Başbakan son noktayı koydu! Kapatılmayacak
GİRİŞ 27.02.2018 09:18 GÜNCELLEME 27.02.2018 09:18
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

AK Parti’nin genişletilmiş il başkanları toplantısında Başbakan Binali Yıldırım, partililerin sorularını yanıtladı. Yıldırım’a, en çok özelleştirme süreci başlatılan 14 şeker fabrikası soruldu. Özelleştirme kararından geri adım atılmayacağını belirtirken, çalışanların özlük haklarının korunacağını söyleyen Yıldırım, sorulara yanıt verdi.

Gazete Habertürk'ten Volkan Yanardağ'ın haberine göre partililer, şeker fabrikalarının bulundukları şehrin dinamikleriyle ayakta kalması gerektiğinin altını çizdi. Özelleştirme kararından geri adım atılmayacağını söyleyen Yıldırım, fabrikaların kapatılmasının söz konusu olmadığını, üretimin devam edeceğini, yapılanın özelleştirme olduğunu vurgulayarak, “Çalışanların sosyal hakları, özlük hakları korunacak” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kasım ayında milletvekilleriyle yaptığı basına kapalı toplantıda da bu konu gündeme gelmişti.

Milletvekilleri, bu fabrikaların bulunduğu şehrin ekonomisine katkı sağladığını kaydetmiş, bunun üzerine Erdoğan, fabrikaların devlete yük olduğunu ve özelleştirileceğini söylemişti.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Serdar doğru 1 yıl önce Şikayet Et
    Şeker fabrikalarının yıllık zararı 100 milyon TL, çok değil az da değil, keşke Torku gibi Kardemir gibi bir formül bulunsaydı, araziler hazine arazisi olarak kalmalı, imar değişikliği asla söz konusu olmamalı, hatta şeker fabrikaları gene devlette kalmalı, işletmesi özelleştirilmeliydi. Başbakan kapanmayacak diyor ama şartname de bu belirtildi mi? nasıl olacak? Adam isterse kapatır senden çıkmış bir kere.
    Cevapla
  • Ragnar 1 yıl önce Şikayet Et
    Türk telekomu kiraya vererek kazanılan parayı telekom 2 yılda çıkarıyor. 25 sene de kâr yapacak.
    Cevapla