Kim ne zam kadar alacak? Özel sektör zam oranları belli oldu

2018 yılında çalışanlarına alacağı zam oranları belli olmaya başlıyor. Firma yetkililerinin öngörüsü bu yıl ortalama zam oranının yüzde 9 olacağı yönünde.

Kim ne zam kadar alacak? Özel sektör zam oranları belli oldu
Kim ne zam kadar alacak? Özel sektör zam oranları belli oldu
GİRİŞ 17.01.2018 12:40 GÜNCELLEME 17.01.2018 15:40

Birçok sektördeki büyük firmaları ve KOBİ’leri temsil eden firma yetkililerinin yanıtladığı anket sonuçlarına göre en çok zam yüzde 10 ile Bankacılık/Finans sektöründe, en düşük zam ise yüzde 7 ile Gayrimenkul ve Çağrı Merkezi  sektörlerinde olacak.

2018 YILINDA HANGİ SEKTÖRDE NE KADAR ZAM YAPILACAK

Ankete katılan adayların yüzde 26’sı ortalamanın dışında bir maaş zammı bekliyor. Zam oranlarının yüzde 5 ila yüzde 10 arasında olmasını bekleyen adayların oranı ise yüzde 30. Bu da daha önceki yıllara göre daha iyimser bir tablo çiziyor.

 


2018 zamlı maaş listesi

Yan haklar 2018’de yükselişte

Son yıllara göre artan zam oranlarının yanında, yan haklarda da bir yükseliş görülmekte. İşverenler tarafından çalışan verimliliğini artırmak ve başarılı çalışanları elde tutmak için verilen yan haklar  2018’de de sürdürülmeye devam edilecek. Klasik yan haklara ek olarak  çalışanların kendi ihtiyaçlarına göre seçebildiği ‘’yan haklar paketleri’’ sıklıkla karşımıza çıkacak. Şirketlerin yan haklar konusundaki farkındalıklarının da her yıl artacağı öngörülüyor.

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Deli Dumrul 6 ay önce Şikayet Et
  Ne zammı, patron zam yok, işler zayıf, çalışan çalışsın çalışmayan kendine iş baksın dedi.
  Cevapla
 • Adil 6 ay önce Şikayet Et
  Patronlar yıllık enflasyon nekadar
  Cevapla
 • ali 6 ay önce Şikayet Et
  dolar yükseliyor devletin açıkladığı enflasyon bile %15 e yakın gerçek enflasyon %25-30 zamlar %5-10. Gitgide alım gücümüz düşüyor sanırım!!!!
  Cevapla
 • A.S 6 ay önce Şikayet Et
  Senelik enflasyondan haberiniz yok galiba
  Cevapla