Uyarı üstüne uyarı yapılmıştı! 2 milyon TL ceza...

Emniyet Genel Müdürlüğü, Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda 81 il emniyet müdürlüğünün önceki gün eşzamanlı olarak günübirlik kiralanan evleri denetlediğini açıkladı.

Uyarı üstüne uyarı yapılmıştı! 2 milyon TL ceza...
Uyarı üstüne uyarı yapılmıştı! 2 milyon TL ceza...
GİRİŞ 14.01.2018 09:54 GÜNCELLEME 14.01.2018 17:21
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Türkiye genelinde 3’üncüsü yapılan denetimlere, 1364 ekipte görevli 4 bin 325 personel katıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Kimlik Bildirim Sistemi’ne daha önceden kaydedilen veya yapılan araştırmalarda konumları itibarıyla günübirlik ev olabileceği değerlendirilen toplam 10 bin 56 ev kontrol edildi. 547 ev sahibine, toplam 2 milyon 183 bin 618 TL para cezası uygulandı.

 

Gazete Habertürk'ün haberine göre 81 ev kapatılarak faaliyetine son verilirken, kontroller sırasında 46 ev yeni kayıt altına alındı. Haklarında yakalama kararı bulunan 31 kişi ve vize ihlali yapan yabancı uyruklu 5 kişi yakalandı. Kayıtdışı ekonomiyle mücadele edilmesinin de amaçlandığını belirten Emniyet Genel Müdürdüğü, denetimlerde suça karışmış kişilerin takibi ve yakalanması, genel güvenlik, sağlık açısından risk içeren unsurların engellenmesi, terörle mücadelenin etkin bir şekilde yürütülmesinin de hedeflendiğini açıkladı.

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • vatan evladı 9 ay önce Şikayet Et
  aile ortamlarında günübirlik evlere müsamaha gösterilmemeli bunun için çevre duyarlı olup ihbar etmeli
  Cevapla
 • vatansever 9 ay önce Şikayet Et
  Çok güzel devami olur İNŞALLAH birde küçük büyük esnaflari dikkatlice kontrol edilse vergi kaçakçilarini böyle yakalasaniz Devletimin Milletimin sırtından bedava hava atip geçinenleri o zaman görelim
  Cevapla
 • Yasaklansın 9 ay önce Şikayet Et
  Günübirlik ev nedir yaa. Resmen illegal iş mekanı. Cezalar artırılarak tamamen yasaklanmalı.
  Cevapla
 • Ahmet 9 ay önce Şikayet Et
  Aynen katılıyorum, yasa dışı iş yapmıyorsan otelde oda tutarsın. Günü birlik evleri terörist ve ajanlar kullanıyor ve dolaylı yoldan ev sahipleri bunlara yardım etmiş oluyor. Vatan sever ev sahipleri kime kiraladığına dikkat etmeli.
  Cevapla