MKE, ASELSAN gibi çalışacak

HÜKÜMET, Makine Kimya Enstitüsü’nün (MKE) üretim kapasitesi ve teknolojisini yenilemek için karar aldı.

 • GİRİŞ14.01.2018 07:02
 • GÜNCELLEME14.01.2018 07:09
MKE, ASELSAN gibi çalışacak

Kurumun, TSK’nın ihtiyaçlarının büyük bölümünü karşılaması için yeniden yapılanması sağlanacak. MKE, TAİ ve ASELSAN gibi farklı bir statüye kavuşturulacak. Konu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Savunma Sanayi İcra Komitesi’nde de gündeme geldi.

Edinilen bilgiye göre, üretim tesislerinin büyük bölümü, Kırıkkale’de olan Makina Kimya Enstitüsü’nün üretim kapasitesi ve geleceği iki ayrı toplantıda konu oldu.

 


Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Savunma Sanayi İcra Komitesi toplantısında, yerli savunma sanayinin üretim kapasitesi ve planlanması konuşulurken, MKE’nin hantal yapısı ve kapasitesi masaya yatırıldı. MKE’nin TAİ ve ASELAN gibi özel bir statüde, hızlı karar alan ve yeni teknolojilerle üretim yapan bir yapıya dönüştürülmesi değerlendirildi.

KAYNAKHÜRRİYET

Yorumlar14

 • Boşver ya 5 gün önce Şikayet Et
  Ulan bir ülke neden kendi fabrikasını satar vatandaş devlet işi diye yirtiyor lan tasoronlere okumayı bilmeye afedersiniz ama onlar bile kadro alırken biz okadar çabalıyoruz 4 sene 6 sene devlet kovaliyoruz mulaktlardan eleniyonuz hayırlısı diyoruz ama bu devlet kapisida kapanirsa başka nere kalıyor kadrolu işçi sayili yerler dur dur ben soyliyim eti maden TÜVASAŞ ve benim unuttuğum
  Cevapla
 • restorasyon 6 gün önce Şikayet Et
  bilgisayar kullanmayı bilmeyen çok eski işe girenlerin hepsi emekli edilsin onun yerine , Türkiyenin ilk 1000e giren genç beyinleri işe alınsın anca böyle dünya devleriyle yarışır hale gelir
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • ibrahim 6 gün önce Şikayet Et
  aman aselsana benzemesin, allah muhafaza is yapmazlar...
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • memleket sevdalısı 6 gün önce Şikayet Et
  ASELSAN ın ne olduğundan haberin yok .bi araştırda öyle yorum yap istersen
  Toplam 2 beğeni
 • Feyyaz 6 gün önce Şikayet Et
  Nedemek istiyorsun herşeye çomak sokmayın Aselsan bu ülkenin gururudur.
  Toplam 6 beğeni
 • mahmut 6 gün önce Şikayet Et
  helal olsun kırşehir ve yozgatada ilave tesisler kurulmalı işsizlik azalsın
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • mahmut buldan 6 gün önce Şikayet Et
  stajımı kırıkkale mke de yaptım. billahi herkez bir köşede oturuyor çay içip muhabbet ediyor. tv seyredip voleybol oynuyor. makinaların bir çoğu 2. dünya savaşından kalan alman malları boşta duruyor. inanınki gerçek bunlar. çalışan insan çok az..
  Cevapla Toplam 18 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber