En az Lise mezunu 2018 Polis Özel Harekat (PÖH) alımı ne zaman olacak?

Emniyet Genel Müdürlüğünün ihtiyaçlarının karşılanması için Polis Özel Harekat (PÖH) alımının yapılması bekleniyor. Peki lise mezunu PÖH alınacak mı? PÖH alımları POMEM kapsamında yapılmaktadır. POMEM'e başvuru için adayların en az ön lisans mezunu olması gerekmektedir. Yani PÖH alımlarına en az ön lisans ve üzeri mezunlar garanti olarak başvuru yapabilecektir.

 • GİRİŞ18.01.2018 09:28
 • GÜNCELLEME18.01.2018 09:28
En az Lise mezunu 2018 Polis Özel Harekat (PÖH) alımı ne zaman olacak?

PÖH alımı 2018 ne zaman EGM Polis Özel Harekat (PÖH) alımı 2018 lise mezunu başvuru şartları nelerdir? Binlerce Polis adayı bu soruların yanıtlarını araştırıyor. PÖH alımı en az lise mezunu alımları olacak mı? Vatandaşlar internetten sık sık ‘’ Polis Özel Harekat alımları ne zaman olacak?’’ EGM PÖH alımı 2018 ne zaman yapılacak?’’ sorularını sorguluyorlar. İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan ve iç güvenlik konusunda durmadan çalışmalarına devam etmekte olan Emniyet Genel Müdürlüğü açık kadroları için polis öğrencisi alımları gerçekleştirmekte olup polis alımları PMYO, POMEM, PAEM kapsamında yapılmaktadır. Peki adayların en merak ettiği sorulardan bir tanesi olan lise mezunları PÖH alımların başvurabilecek mi sorusunun yanıtı nedir? Yeni dönemde PÖH alımının yapılacağı tahmin edilmektedir fakat Polis Özel Harekat (PÖH) alımları ne zaman yapılacak, kaç kişilik alımlar olacak henüz bir bilgi yoktur. PÖH yaş şartı kaçtır? Polis Özel Harekat eğitimi veren okullar hangisidir? İşte sık sık merak edilen ve araştırma konusu olan PÖH alımı 2018 ne zaman EGM Polis Özel Harekat (PÖH) alımı 2018 lise mezunu başvuru şartları nelerdir?

PÖH ALIMLARI YAPILACAK MI?

Emniyet Genel Müdürlüğü için PÖH alımları en son 19. dönem POMEM kapsamında yapıldı ve 20 ile 21. dönem POMEM alımları normal polis memuru sınıfı için yapıldı. Bu sebepten dolayı 22. dönem alımlarının büyük bir ihtimal ile PÖH sınıfı için yapılması beklenmektedir.

LİSE MEZUNLARI BAŞVURABİLECEK Mİ?

Peki adayların en merak ettiği sorulardan bir tanesi olan lise mezunları PÖH alımların başvurabilecek mi sorusunun yanıtı nedir? PÖH alımları POMEM kapsamında yapılmaktadır. PÖH alımlarına ön lisans mezunları kesin olarak başvurabilecektir, ancak bir karar çıkartılarak lise mezunlarının da başvuru yapabilmelerine olanak sağlanabilir.

Yeni dönemde PÖH alımının yapılacağı tahmin edilmektedir fakat Polis Özel Harekat (PÖH) alımları ne zaman yapılacak, kaç kişilik alımlar olacak henüz bir bilgi yok olduğundan ilk haberdar olmak isterseniz aşağıdaki linklerden bizleri takip edebilirsiniz.

Yorumlar57

 • Hasan 16 saat önce Şikayet Et
  Lise mezunda âlimsin lütfen bakımım yaş sınırı 30 olsun
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Mesut 19 saat önce Şikayet Et
  Bir an önce tsk'ya 80 bin personel alinsa emniyet icin de 40 bin polis alinirsa guzel olurdu valla bakin amerika bile nerdeyse dunyanin her yerinde ordu kurmaya calisiyor..hani alımlara hız verilirse güzel olurdu insallah bir an önce baslar.
  Cevapla
 • polis 1 gün önce Şikayet Et
  İnanilmaz
  Cevapla
 • Yaş 3 gün önce Şikayet Et
  Yaş sınırı kalksın ya
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Vatan 3 gün önce Şikayet Et
  Amerika ordu kuruyor sartsiz diplamasiz bize hala lise diploma diyorlar orta okul olsun ne olcak.ne kaybetcesiniz ki adam esnekse yeteneklise ne yapcan diplabayi.sorarim size.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber