Araç sahipleri dikkat! Ağır cezalar geliyor

Ulaştırma Bakanı Arslan, kaçak geçişi önleyeceklerini belirterek, “Kamyon ve otobüsler köprünün son çıkışında döndürülecek. Yabancı araçlar gümrükten çıkamayacak” dedi

Araç sahipleri dikkat! Ağır cezalar geliyor
Araç sahipleri dikkat! Ağır cezalar geliyor
GİRİŞ 10.12.2017 09:14 GÜNCELLEME 10.12.2017 09:19
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Ulaştırma Bakanlığı köprü ve otoyollardan Kaçak geçiş yapanlara sıkı denetim ve ağır cezalar uygulamaya hazırlanıyor. Bakanlık, Yavuz Sultan Selim Köprüsü (YSS) ve Kuzey Çevre Otoyolu'nun devreye alınmasıyla birlikte trafiği rahatlatmak amacıyla büyük kamyon ve otobüslere Fatih Sultan Mehmet (FSM) ile 15 Temmuz Şehitler Köprüleri'nin kullanımını yasaklamış, ancak bazı uyanık şoförler, özellikle gece yarısından sonra köprüden kaçak geçiş yapmayı sürdürmüştü. Kamyon ve otobüs sürücülerini uyaran Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Valilik ile konuştuk. Bundan sonra kaçak geçiş yapanlar köprü girişlerinden önceki son çıkış noktasından geri döndürülecekler. Böylece hem ceza yiyecek hem de geri dönerek o yolu zaten geçecekler. Bir kural konulmuşsa herkes lütfen uysun, kimsenin mağdur olmasını istemiyoruz" dedi.

GÜMRÜKTE KONTROL

Köprü ve otoyollardan ücret ödemeden geçen yabancı araçlarla ilgili olarak da yeni bir düzenlemeyi hayata geçirmek için çalıştıklarını açıklayan Arslan, "Yabancı araçlarla ilgili bir sistem kuruyoruz. Bununla hangi aracın kaçak geçtiğini göreceğiz. gümrük bakanlığı'na kaçak araçlarla ilgili bilgi vereceğiz. Yabancı araç eğer kaçak geçiş yaparsa gümrük kapısından bunun cezasını ödemeden çıkamayacak. Yeni yıla kalmadan bu sistemi hayata geçirmeyi hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

AVRASYA'DAN GÜNLÜK 49 BİN ARAÇ GEÇİYOR

Avrasya Tüneli'nin birinci yılını doldurmak üzere olduğunu belirten Bakan Arslan, "Avrasya'dan şu anda günlük ortalama araç geçişi 49 binlerde. Biz geçen yıl 20 bin ile başlamıştık ancak yılbaşına kadar ücretsiz taşıma yapmıştık. Şu anda 48 bini geçtik" dedi. 

KAYNAK: SABAH

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
gişe
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • süleyman kardeşe 2 yıl önce Şikayet Et
  Hangi ülkede yaşıyorsun? KAfan iyi mi? Önce araç kullanmayı öğrenelim, konulan kurallara, yasaklara uyalım, can ve mal kayıplarının önüne adam akıllı geçelim. Senin dediğin kendiliğinden olur. Cezaya itiraz! Niye? Adam gibi araba kullandın, kurallara uydunda sana haksız ceza mı yazdılar?
  Cevapla
 • Süleyman 69 2 yıl önce Şikayet Et
  Bizim ülkemizin yaptığı en başarılı iş 1tl değerindeki kalem kağıtla bol sıfırlı ceza yazmak .adam uzaya çıkıyor bizim uğraştığımız işlere bak.sonra biz ilerleyemiyoruz.ilk önce devlet ve vatandaş birbirini sevecek sonra bak nasıl atağa kakıyorsun .saygılar.
  Cevapla
 • Bayram 2 yıl önce Şikayet Et
  Köprüden geçecek ve yasaklı olan araçlar için Karayolları müdürlüğü başka konuşuyor Fsm köprü idaresi başka konuşuyor Net cevap yok Transit crafter gibi büyük panelvanlar yasaklı mı değil mi belli değil
  Cevapla
 • Arasx 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu ülkede araç sahibi olmak aslında ceza sebebi.
  Cevapla
 • B.a 2 yıl önce Şikayet Et
  sen bide Norvece gel bak Türkiyeye 1000 sükür edersin
  Cevapla
 • cahit57 2 yıl önce Şikayet Et
  kamyoncular 3. köprüyü istemiyorlar hem geçiş ücreti pahalı hemde yol uzun oluyor köprüyü istanbul dışına yaparsan geçiş ücretini de kamyonlara 190 tl yaparsan (gidiş geliş 380 tl) sıkıntı olur böyle işte
  Cevapla
 • Ahmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Hemen fsm nin yanıma yapsaydı neden il dışına yapmadın trafiği çoğalttın derdin..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle