Marmaray geceleri yük taşıyacak

Bakan Arslan, İstanbul’daki banliyö hatlarının devreye girmesinden sonra Marmaray’ın gece yolcu taşımadığı saatlerde yük taşıyacağını söyledi.

Marmaray geceleri yük taşıyacak
Marmaray geceleri yük taşıyacak
GİRİŞ 03.11.2017 09:48 GÜNCELLEME 03.11.2017 16:29
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

İstanbul Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ile birlikte, toplu ulaşım projelerinin sergilendiği Transist 2017 Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı’nı açan Aslan, İstanbul’da şehrin iki yakasındaki banliyö sistemine metro standartı getireceklerini belirerek şunları söyledi: "2018 sonuna kalmadan sistemin tamamını bitireceğiz. Her iki yakayı da Halkalı’dan Gebze’ye birbirine entegre edeceğiz" dedi.
 

 

 

Hürriyet'ten Fatma Aksu'nun haberine göre Arslan şöyle devam etti: "Metroya hizmet eden iki hattın yanında üçüncü bir hat yapıyoruz.  O üçüncü hat da, uluslararası taşımalara hizmet edecek. Ankara’dan ve 2018’de bitirmeyi hedeflediğimiz Sivas’tan, Konya’dan kalkan yüksek hızlı tren, Haydarpaşa garına kadar gelecek. Bazıları, Marmaray’ı kullanarak Avrupa yakasına geçebilecek. Gece yolcu taşımacılığının olmadığı saatlerde de, Bakü – Tiflis – Kars hattını kullanarak Çin’den, Kazakistan’dan gelen yük, gece Marmara’yı kullanarak Avrupa’ya gidecek."

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Yavuzhan 1 yıl önce Şikayet Et
    Bos durmak yok yola devam 7/24...
    Cevapla
  • Şenol 1 yıl önce Şikayet Et
    Avrupa çıldıracak
    Cevapla