Türkiye'nin hamlesi Yunanlıları fena korkuttu

Bakan Berat Albayrak'ın petrol ve doğalgaz konusunda yaptığı kararlı açıklamalar, Yunan medyasında rahatsızlığa neden oldu.

Türkiye'nin hamlesi Yunanlıları fena korkuttu
Türkiye'nin hamlesi Yunanlıları fena korkuttu
GİRİŞ 13.10.2017 08:20 GÜNCELLEME 13.10.2017 08:20

8. Türkiye Enerji Zirvesi'nde konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, önce Akdeniz'de sonra da Karadeniz'de kararlı bir şekilde petrol ve doğalgaz çalışmalarının yapılacağını ilk sondajın da 2018 yılında yapılacağını söyledi.

"SONRASI YA NASİP"

"Sonrası ya nasip. Tüm çalışmaları bilimsel olarak yapacağız." diye konuşan Bakan Albayrak'ın sözleri, Yunan medyasında geniş yer buldu.

"BAKAN TAHRİK EDİYOR"

Ülkede yayın yapan "Dimokratia" gazetesinde çıkan haberde Türkiye'nin enerji bakanı aracılığıyla Yunanistan'ı tahrik ettiği ifade edildi: "Ankara, bu kez “Sultan” aracılığıyla değil, bakan olan Erdoğan’ın damadı aracılığıyla tahrikte bulunuyor!"

TÜRKİYE'NİN NİYETİ BELLİ

Bakan Albayrak'ın "Türk ve Kıbrıs sularında ‘kuyular’ açmaya başlayacağız.” sözlerini haberine taşıyan Yunanlılar, Ankara yönetiminin niyetinin açık bir şekilde belli olduğunu yazdı.

YAZDIR
YORUMLAR 13
 • Malazgirtli 9 ay önce Şikayet Et
  Sonunuz atalariniz gibi olacak malazgirt'te oldugu gibi istanbul da oldugu gibi bekleyin bu kes yunanistan da olacak.
  Cevapla
 • ali 9 ay önce Şikayet Et
  kendileri israil le beraber yapınca iyi...biz yapınca tutuşuyorlar...canları cehenneme..kendi sularımızdır ve tasarruf hakkımızı sonuna kadar kullanmalıyız
  Cevapla
 • Nilgün 9 ay önce Şikayet Et
  Berat bey insallah lafta kalmaz
  Cevapla
 • Almancı 9 ay önce Şikayet Et
  Ağlamayın lan!
  Cevapla
 • Aslan 9 ay önce Şikayet Et
  Yerse yunan soyu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle