Yöresel ev yapana büyük fırsat

Evini yöresel mimariye göre yapanlara yıllık yüzde 1 faiz Memur-Sen’in kümülatif ile kredi verilecek. Kredi için 2 yıl geri ödeme olmayacak.

Yöresel ev yapana büyük fırsat
Yöresel ev yapana büyük fırsat
GİRİŞ 11.08.2017 11:14 GÜNCELLEME 11.08.2017 11:14

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yöresel mimariye uygun yapılacak konutlar için vatandaşlara yıllık yüzde 1 faiz oranıyla ilk 2 yılı geri ödemesiz, 10 yılda ve 10 eşit taksitte ödeme imkanıyla kredi desteği sağlayacak. 

Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik ile birlikte kamulaştırmalardan etkilenen vatandaşların yeni yerleşim yerlerinde iskan edilebilmeleri için hak sahipliğinin azami sayıya ulaşması, köye dönüş yapmak isteyen ailelerin de yeni yerleşim yerlerinden arsa satın alabilmeleri ve hak sahiplerinin yeni yerleşim yerinde yapacağı konutunu yöresel mimariye uygun olarak yapması halinde 'faiz indirimi teşviği' yapılacak. 

Yöresel mimari yapıların ihya edilmesi ve geliştirilmesi amacıyla Bakanlık tarafından kabul edilecek projelerin uygulanması koşuluyla açılan tarımsal işletme binası kredisi veya konut kredileri için yıllık yüzde 1 faiz oranında kredi faiz desteği sağlanacak. Yeni yönetmelikle birlikte borçlarını zamanında ödeyemeyen aileler için de yeniden yapılandırma imkanı getirildi.

ETİKETLER
EMLAK
YAZDIR
YORUMLAR 7
 • Mümin 11 ay önce Şikayet Et
  Ya ne demek faiz istemeyen almayan ehli iman cezalandırılıyor mu?... Haramdan uzak duranlar KOSGEB de dahil kredi kullanamıyor....
  Cevapla
 • deli dumrul 11 ay önce Şikayet Et
  O bölgenin bürokratı güçlü imiş. Ben böyle bir evi Şanlıurfaya yapsam bana da ayın şartlarda fazli para verecekler mi?
  Cevapla
 • kadir 11 ay önce Şikayet Et
  Müslüman memlekette faiz %1 mis atın şu faiz sistemini bizi mahkum ettiniz
  Cevapla
 • Akl 11 ay önce Şikayet Et
  Faiz indirimiymiş
  Cevapla
 • frk 11 ay önce Şikayet Et
  faiz haram. her ne olursa olsun haram. ev sahibi olacam deyip huzurdan bereketten olmayin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle