Hizmet Kolları Teklifleri Müzakere Ediliyor

Eğitim-Bir-Sen, Sağlık-Sen, Büro Memur-Sen, Toç Bir-Sen ve Bayındır Memur Sen’in hizmet kolları komisyon toplantılarında sunduğu tekliflerin müzakeresi yapılıyor.

  • GİRİŞ10.08.2017 17:02
  • GÜNCELLEME10.08.2017 17:02
Hizmet Kolları Teklifleri Müzakere Ediliyor

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Eğitim-Bir-Sen, Sağlık-Sen, Büro Memur-Sen, Toç Bir-Sen ve Bayındır Memur Sen’in hizmet kolları komisyon toplantılarında sunduğu tekliflerin müzakeresi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın katılımıyla bakanlıkta yapılıyor.

4.Dönem Toplu Sözleşme süreci kapsamında görüşmeler, hizmet kolları komisyon çalışmalarının ardından, Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı, Eğitim-Bir-Sen, Sağlık-Sen, Büro Memur-Sen, Toç Bir-Sen ve Bayındır Memur Sen'in taleplerinin müzakeresiyle devam ediyor.  Geçtiğimiz hafta boyunca süren hizmet kolları komisyon toplantıları neticesinde oluşturulan raporların ardından müzakere sürecine geçilmiş oldu.

Kamu İşveren Heyeti adına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu’nun başkanlık ettiği oturumda, Kamu Görevlileri Sendikaları adına ise Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın başkanlık etti. 11 hizmet kolunun tümünde yetkili olan Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı sendikaların genel başkanları ve Maliye Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı ve Hazine Müsteşarlığı bürokratları da bulundu.

Bakan Sarıeroğlu: İnşaallah, Bayram Müjdesi Veririz  

Toplantının açılış konuşmasını yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu, “İnşaallah, bayramdan önce toplu sözleşme görüşmelerini sonuca bağlarız ve bayram müjdesi veririz” dedi.

Yalçın: Çifte Bayrama Vesile Olalım

Kamu Görevlileri Sendikaları Heyet Başkanı, Memur Sen Genel Başkanı Yalçın ise, “Tekliflerimizi kazanıma dönüştürmek istiyoruz. Haklı tekliflerimiz ve beklentilerimiz karşılanmalıdır. İnşaallah, çifte bayrama vesile kılarız” diye konuştu. 

Etiketler

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Sonraki Haber