Bu yıl Kurban Bayramında emekliye ikramiye olacak mı? - 2017

2017 yılı Kurban Bayramında emekliye bayram ikramiyesi var mı? Ağustos ayında karara bağlanacak emekliye bayram ikramiyesi kaç TL olacak?

 • GİRİŞ22.08.2017 14:53
 • GÜNCELLEME22.08.2017 14:53
Bu yıl Kurban Bayramında emekliye ikramiye olacak mı? - 2017

Her yıl bayram öncesinde gündeme gelen bayram ikramiyesi bu yıl çok daha heyecanla bekleniyor. Sadece memur ve memur emeklilerinin alabildiği bayram ikramiyesi toplu sözleşme görüşmelerinden çıkan olumlu yanıtla artık SGK ve BAĞKUR emeklilerine de verilecek. 2 yıl önceki toplu sözleşmede bu konunun karar bağlanmasıyla geçtiğimiz günlerde alınan promosyonun bir benzeri şeklinde memur ve emeklilere müjde olacak.

KURBAN BAYRAMI EMEKLİ İKRAMİYESİ

4. dönem toplu sözleşme görüşmelerinde 2018 ve 2019 yıllarında memurların ve memur emeklilerinin mali ve sosyal haklarında yapılacak iyileştirmelerin belirlenecek ve ayrıca yıllardır görüşülen ve talep edilen bayram ikramiyesi mevzusu da masaya yatırılacak. Memur-Sen ve Türkiye-Kamu-Sen’in ikramiye taleplerine verilecek yanıt dört gözle bekleniyor.

İkramiye müjdesi ne zaman gelecek?

5.1 milyon memur ve emeklinin beklediği müjde Ağustos ayında yapılacak olan Toplu Sözleşme görüşmesinde gelecek. Kararın olumlu olması sonrasında bayram ikramiyesi karara bağlanacak ve artık her sene Ramazan ve Kurban Bayramları öncesinde emekliler ikramiyeyle müjdelenecek.

Bayram İkramiyesi kaç TL olacak?

Memur-Sen tarafından bayram ikramiyesi için talep edilen ücret 1.950 TL. Görünün o ki ikramiye verilmesi karara bağlanırsa memur ve emekliler her yıl 2 defa bu promosyonla çok rahat edecekler. Şimdi gözler Ağustos ayında çıkacak olan kararda.

MAAŞLAR ERKEN ÖDENECEK

Bozdağ, şöyle konuştu: "Emekli Sandığı kapsamında emekli dul ve yetim aylığı alanlar, şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz dahil olmak üzere aylık ödeme günleri 1-5 Eylül tarihleri arasına denk gelmesi nedeniyle emekli maaşlarının ödenmesinin bayram öncesine çekilmesi de kararlaştırılmıştır. Bu çerçevede, 1-2 ve 3 Eylül tarihlerinde maaşlarını alacak olan emekli sandığı emekli dul ve yetimleri ile şehit yakınları ve gazilerimiz, 28 Ağustos 2017 tarihinde, 4 ve 5 Eylül 2017 tarihinde maaşlarını alacak olanlar da 29 Ağustos 2017 tarihinde maaşlarını alabilecektir."

Kredi kartıyla kurbanlık alınır mı? Taksitle kurban kesenler...

Yorumlar67

 • nuri 10 saat önce Şikayet Et
  Sahi nezaman.habere bak beee.
  Cevapla
 • e. bal 10 saat önce Şikayet Et
  Açıklamada ikramiyenin lafı bile edilmiyor yok isciye yok memura diye tartismaya girilmis keske verilsede herkese verilse isci memur ayirtedilmese ama dun gece saglanan anlasmada sadece zam oranlari aciklanmis
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Mustafa 2 saat önce Şikayet Et
  Bağkur ve SSK diyor görmüyor musunuz? Siz nereden emekliyseniz oraya bağlı olarak zaten alacaksınız.
 • ASİLBEY_ÇUBUK06 21 saat önce Şikayet Et
  İşçiler çalışırken yılda 4 ikramiye alır,fazla mesai alır ama memurlar alamaz.Şimdiye kadar bir işçi sendikası çıkıpta çalışan memurlarada ikramiye verilse iyi olur demedi.Şimdi emekli memura verilecek ikramiyeden işçilerde yararlanacakmış.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Emekli 23 saat önce Şikayet Et
  Geske chp verir miydi denemek lazım
  Cevapla
 • Ali 23 saat önce Şikayet Et
  Süper
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber