99 maddelik yol haritası hazır! Erdoğan duyuracak…

Ekonomi Bakanlığı, proje bazlı yatırım teşvik sisteminden oyun yazılımlarına vergi teşvikine kadar geniş bir alanda ekonomiye ivme kazandıracak 99 maddelik yol haritası hazırladı.

99 maddelik yol haritası hazır! Erdoğan duyuracak…
99 maddelik yol haritası hazır! Erdoğan duyuracak…
GİRİŞ 14.07.2017 14:08 GÜNCELLEME 14.07.2017 14:08

Eylem planı kapsamında yıl sonuna kadar ikisi İzmir, İstanbul olmak üzere 3 yeni serbest bölge açılacak. İthalatı düşürmeye ve ihracatta 155 milyar dolarlık rekor hedefe ulaşmaya yönelik yeni adımlar atacak. E-ticareti iki katına çıkaracak yasal düzenlemeler yapılacak. Geçen yıl 2 milyar dolarlık pazarda dünya merkezi olma hedefiyle yola çıkan Bakanlık özel vergi düzenlemeleri yapacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla hazırlanan 180 günlük eylem planıyla toplumun tüm kesimlerinin beklentilerine yanıt verilecek. Yaklaşık 260 proje icraattan oluşacak eylem planında dış ticaretten küçük işletmelere desteğe kadar önemli birçok başlık yer alacak. Yeni eylem planı baştan sona tüm maddeleriyle vatandaşın günlük hayatına da dokunacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın planı 15 Temmuz'dan sonra açıklaması bekleniyor.

ETİKETLER
EKONOMİ
YAZDIR
YORUMLAR 51
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  paketten garibana kuş çıkar kirayı nasıl veriyor çocugunu nasıl okutacak 1500 maaş -1000 kira ne yer ne içer 60 yaşında emekli olsa ne geçecek eline 1400-1500 nerde o yaşta iş bulur kim iş verir o yaşta bir insana emekli maaşı neyine yeter bu zulümdeyilde nedir meydanları yine inanan bu garibanlar doldurur
  Cevapla
 • Eyt mağduru 1 yıl önce Şikayet Et
  Ekonomi Haberleri : Huzur vermiyor . İçimde bir Hüzün.
  Cevapla
 • Bir Dost 1 yıl önce Şikayet Et
  Yıllar önce işimizi büyütelim diye soyunduk, döviz kredisiyle iş makinesi aldık. Akşam anayasa kitabı fırlatıldı, sabah kalktığımda borcum 3 misli olmuştu. Borcumu ödeyecem derken elimdekile de gitti. Kıymetini bilene şimdi çok güzel fırsatlar var ama biz yaşlandık. Gençler bu fırsatları degerlendirir inşallah.
  Cevapla
 • Ramo 1 yıl önce Şikayet Et
  Ülkemin en zor günlerinde bile çözüm üretenlere saygılarımı sunuyorum. Sömürgeci batı ve darbeci teröristler Ülkeme saldırırken sığınacak delik arayan sonrada yürümeyi tercih edenlere kapak niteliğinde.
  Cevapla
 • mezzo 1 yıl önce Şikayet Et
  Zorunlu trafik sigortası 2 sene zülüm sürdü o ne olacak
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle