'Merdiven altı gıda ürünlerinden uzak durun!'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken Vatandaşımız bildiği tanıdığı esnaftan alışveriş yapmaları konusunda uyardı.

 • GİRİŞ19.06.2017 11:29
 • GÜNCELLEME19.06.2017 13:18
'Merdiven altı gıda ürünlerinden uzak durun!'

Ramazan Bayramı alışverişine çıkacak olan vatandaşların sağlıksız ürünler satın almaması gerektiğinin altını çizen TESK Genel Başkanı Palandöken, Bütçeye uygun olsun diye tercih edilen kilogram fiyatı piyasa değerinin çok altında olan gıda ürünleri var.

Merdiven altı diye tabir ettiğimiz sağlığa uygun olmayan ve hangi maddeler ile yapıldığını bilmediğimiz bu ürünler sağlığımızı tehdit ediyor.

Özellikle baklava,  şekerleme ve çikolata ürünlerinin yoğun talep sebebiyle taklitleri çok fazla yapılıyor. Vatandaşımız bayramda sağlığından olmamak için bu taklitçilerden ve ürettikleri ürünlerden uzak durmalıdırlar dedi.

"MERDİVEN ALTI SATICILAR ESNAFLARIN EKMEĞİYLE OYNUYOR"

Vatandaşın tanıdığı ve bildiği esnaftan alışveriş yapması gerektiğini vurgulayan Palandöken, Taklit gıda ürünü satanlara asla prim verilmemeli.

Baklavanın da şekerleme çeşitlerinin de kilogram fiyatı bellidir. Bu fiyatların altında satış yapanlar hijyenik olmayan koşullarda üretip satış yaparak, işini hakkıyla yapan esnafımızın da ekmeğiyle oynamış oluyor. Vatandaşımız tanıdığı ve bildiği esnaflardan alışveriş yapmalı.

Bayramı mutlu şekilde ailenizle geçirmek varken mide rahatsızlığı ile hastanede geçirmek istemiyorsanız merdiven altı gıda ürünleri almayın. Ceviz ve fındığın kilosu 60 ile 70 TL arasında değişirken 10-15 TLye baklava olur mu? diyerek sözlerini noktaladı.

KAYNAKDHA

Etiketler

Yorumlar12

 • Remzi 8 ay önce Şikayet Et
  esnaf degil ahtopotların ekmegiyle oynuyorlar %50 zam sadece türkiyede var yöneticiler uyarıyor bayram geldi hoş geldi kaptırın vatandaşa 60 70 arası
  Cevapla
 • turko 8 ay önce Şikayet Et
  10a 15e satan zaten fındıklı cevizli olduğunu iddia etmiyor. Garibanda gidip onu alıyor.
  Cevapla
 • albayrak 8 ay önce Şikayet Et
  sen esnafi merdiven altna itiiyorsun devlet olarak ne kazaniyor esnaf birde kira kdv ssk damga vergisi su vergisi bu vergisi ee daha ben bu yuzden dukkan acamiyorum zengin holdinglerden vergi alamiyor. bulmus garibani ver ayari
  Cevapla
 • isviçreli 8 ay önce Şikayet Et
  Sende halki zehirleyim vergi kacirayim kacak is yapayim diyorsun
 • hakan 8 ay önce Şikayet Et
  sanki etiketinde yaziyor merdiven altı diye
  Cevapla
 • ali 8 ay önce Şikayet Et
  vatandaşa akıl vereceğinize zabıta denetimi yapsanıza toplatsanıza üretene vatandaşın sanki radarı var ne nerede üretiliyor bilecek
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber