Tüm taksiler havalimanından müşteri alabilecek mi?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kentteki tüm taksilerin havalimanlarından müşteri alabileceği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Tüm taksiler havalimanından müşteri alabilecek mi?
Tüm taksiler havalimanından müşteri alabilecek mi?
GİRİŞ 30.05.2017 11:20 GÜNCELLEME 30.05.2017 13:54
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), havaalanı taksi duraklarının tüm taksiler tarafından kullanılmasına ilişkin iddialar üzerine açıklama yaptı.

Konuyla ilgili İBB tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bazı internet sitelerinde yer alan; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) aldığı karar ile, kentteki tüm taksilere havalimanlarından müşteri alabilme imkanı getirildiği, UKOME toplantısında şehirdeki tüm taksicilerin havalimanlarından müşteri alabilmesinin karara bağlandığı ifadeleri gerçeği yansıtmamaktadır.

Şöyle ki: Söz konusu 25.05.2017 tarih ve 2017/4-5 sayılı UKOME kararı ile İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen havaalanlarına dışarıdan yolcu getiren taksilerin, dönüş istikametinde yolcu alabilmeleri hususu görüşülmüş ve konunun tüm tarafların katılımı ile gerçekleştirilecek bir Alt Komisyon toplantısı ile değerlendirilmesine karar verilmiştir.

Haberde geçen ifade de olduğu gibi havaalanları içerisindeki taksi duraklarının umuma açık taksi durağı olarak değerlendirilmesini gerektiren herhangi bir karar alınmamıştır. Karar konusu Alt Komisyon toplantısı en kısa sürede İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı koordinatörlüğünde düzenlenerek ilgililerine ve kamuoyuna konu hakkında bilgi verilecektir.”

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
sektör
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • Evet 2 yıl önce Şikayet Et
  gerek yok uber var,üçkağıtçı taksilerden bıktık.uber 10 numara
  Cevapla
 • Han 2 yıl önce Şikayet Et
  Birilerinin maşadı olmuşsunuz bize böyle saldırıyosunuz ya kesin ilk fırsatta Reise de saldırır sizin gibiler sizin fetöden farkınız yok .biz vergimizi vererek kanuna uygun işimizi yapalım siz bize çamur atın . Allah büyük İnşallah hesabını verirsiniz
  Cevapla
 • Hüsmen Aga 2 yıl önce Şikayet Et
  2 milyon verip plaka alıyorsunuz ama 2 kuruş vergi ödemiyorsunuz ayrıca trafik kurallarına uyma konusunda taksici esnafı muaf sanırım.
  Cevapla
 • zulfo 2 yıl önce Şikayet Et
  savaş çıkar :)
  Cevapla
 • GökTürk 2 yıl önce Şikayet Et
  isabet oldu. çekin düzen versinler kendilerine
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle