Son kez toplanıp karar verecekler

Gıda Komitesi cumartesi tekrar toplanarak ithalat, ekmek fiyatları, soğuk taşıma gibi konulardaki son kararını verecek.

 • GİRİŞ18.05.2017 16:16
 • GÜNCELLEME18.05.2017 16:22
Son kez toplanıp karar verecekler

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, hafta başında toplanarak çift haneye çıkan enflasyondaki yükselişte önemli payı olan gıda fiyatlarına yönelik çalışmalar yaptıklarını, bu çalışmalara cumartesi günü tekrar toplanacak Gıda Komitesi'nde son şeklinin verileceğini söyledi.

Bir TV programında konuşan Tüfenkci, şöyle devam etti:

"Gıda komitesinde ithalata yönelik ürün bazlı düzenlemeler, ekmek fiyatlarında, soğuk taşımada neler yapabiliriz çalıştık, komiteyi cumartesi günü tekrar toplayarak son kararları vereceğiz. Enflasyonu artıracak piyasa oynaklığına asla müsaade etmeyeceğiz, çift haneli enflasyonu yıl sonu itibarıyla tek haneye çekeceğiz. Gıdada lisanlı ve soğuk hava depoculuğuna ayrıca soğuk taşımaya ciddi teşvikler getiriyoruz, bir kısmını hayata geçirdik, bir kısmını da çalışıyoruz.  Ekmek fiyatlarının gerçekçi olmasını, kontrollü bir sistemde fiyatların belirlenmesini istiyoruz, son noktayı gıda komitesinde koyacağız. Gıda da Rekabet Kurumu'nu devreye soktuk, inşaatlarda demir tedarikinde konuya da gıdadakine benzer şekilde yaklaşıyoruz"

KAYNAKDÜNYA

Yorumlar8

 • Şeyh Holmes 10 ay önce Şikayet Et
  arkadaş tavuk satıyoruz inanın kilosu 0.35 kuruş... kasapta 8-10 tl.... Fındık satıyoruz 9-10 lira markette 30-40 tl... adam domatesiçi 0.90 kuruşa satıyor pazarda allah ne verdiyse.... bu iş şikayet değil bi dengesizlik var. Bu konuda çok ciddi bir çalışma gerekıyor. Yanlış anlaşılmasın devlete filan laf söylemek değil derdim. Bir kaç uyanık yüzünden ülkenin düzeni sarsılıyor. Herkes kazansa tabana para dengelı dagılsa inanın her sektör tıkır tıkır işler. O uyanıklık yaptıgını zannedenler üretici halkı zayıflatıp aslında tüm sektörleri zayıflatıyor bunun farkında değil.Lütfen bu meseleyi çözse çözse yenı irade çözer.
  Cevapla
 • Şeyh Holmes 10 ay önce Şikayet Et
  şu köpru fıyatlarına da bı el atalım.
  Cevapla
 • erdal yiğit 10 ay önce Şikayet Et
  gene birileri zengin olacak yada zenginliği daha artacak şimdiye kadar hep dağ fare doğurdu başkasını görmedik göstermezler külahıma anlatın.
  Cevapla
 • Vatannn sever 10 ay önce Şikayet Et
  Devlet üreticiden çıkıp tüketiciye gelene kadar ürünleri taki edecek o zaman enflasyonda olmaz vatandaşı kazıklayanda
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Ali06 10 ay önce Şikayet Et
  Vatandaşa her zaman kdv
  Cevapla Toplam 2 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber