Bakanlar Kurulu'ndan Akbank kararı

Bakanlar Kurulu kararıyla, Akbank Türk Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü ve bağlı iş yerlerinde Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası tarafından alınan grev kararı 60 gün ertelendi.

 • GİRİŞ21.03.2017 06:16
 • GÜNCELLEME21.03.2017 06:20
Bakanlar Kurulu'ndan Akbank kararı

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısındaki Bakanlar Kurulu kararında, Akbank Türk Anonim Şirketine bağlı işyerlerinde Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası tarafından alınan grev kararının, ekonomik ve finansal istikrarı bozucu nitelikte görüldüğünden 60 gün süreyle ertelendiğine yer verildi.

Bu süre içerisinde uzlaşma sağlanamaz ise taraflardan birinin başvurusu üzerine Toplu İş Sözleşmesi Yüksek Hakem Kurulu'nca düzenlenerek uyuşmazlık çözümlenecek ve süreç sona erecektir.

AKBANK'TAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili Akbank'tan şu açıklama yapıldı:

Bankamız ile Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası (Banksis) arasında 17. Dönem İşletme Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri ile ilgili arabulucu sürecinde taraflar arasında mutabakat sağlanamadığı duyurulmuştu.

Banksis tarafından grev kararı alınmıştır. Bu karar, 6356 sayılı Kanunun 63'ncü maddesi hükmü gereğince ekonomik ve finansal istikrarı bozucu nitelikte görülmesi nedeniyle, Bakanlar Kurulu'nun 20.3.2017 tarih ve 2017/10038 sayılı kararıyla 60 gün süreyle ertelenmiştir. Bu süre içerisinde uzlaşma sağlanamaz ise taraflardan birinin başvurusu üzerine Toplu İş Sözleşmesi Yüksek Hakem Kurulu'nca düzenlenerek uyuşmazlık çözümlenecek ve süreç sona erecektir.Bu süre içerisinde uzlaşma sağlanamaz ise taraflardan birinin başvurusu üzerine Toplu İş Sözleşmesi Yüksek Hakem Kurulu'nca düzenlenerek uyuşmazlık çözümlenecek ve süreç sona erecektir.

Etiketler

Yorumlar5

 • uşaklı yaşar 1 hafta önce Şikayet Et
  bankaları ve avukatları hiç sevemedim, kanım ısınmadı oldu olası.
  Cevapla
 • Hah 1 hafta önce Şikayet Et
  Adamların anayasal hakki değil mi grev. Korkacak ne var. Bir bankanın mi zararı olacak. Onlar kim ya
  Cevapla
 • Guest 1 hafta önce Şikayet Et
  Kayyum atansın
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Mutlu 1 hafta önce Şikayet Et
  Kriz dönemlerinde kredileri ilk çağıran kurum hangisiydi ?
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • mete 1 hafta önce Şikayet Et
  hepsi ama en çokta iş bankası ve bunlar
  Toplam 1 beğeni
Sonraki Haber