Bakan sinyali verdi! Memuriyette yeni dönem

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kamu çalışma reformunu biran önce yapmak istediklerini söyledi.

Bakan sinyali verdi! Memuriyette yeni dönem
Bakan sinyali verdi! Memuriyette yeni dönem
GİRİŞ 08.01.2017 09:03 GÜNCELLEME 08.01.2017 09:04

Kamu çalışma reformunun bir an önce yapılması gerektiğini belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Reform tamamlanırsa, millet adına yapılabilecek en büyük reform olacak” dedi.

Reformla ilgili bu yıl paydaşlarla çalışacaklarını belirten Müezzinoğlu, “Reformu bütün olarak yapmak en iyisi. Paydaşlarla bunu çalışacağız. 657'likler, işçiler, yarı zamanlı hizmet alımı, taşeronlar, 4/ a, b, c hepsini kapsayacak şekilde kamu çalışanı reformu olmalı.

30 YIL SONRA DA BİZİM MEMURUMUZ OLMALI

Memuriyet güvencesinin tek başına kriter olmayacağını anlatan Müezzinoğlu, "Güvence artı ne olmalı. Terfi nasıl olmalı. Memuru bugün aldık 30 yıl sonra da bizim memurumuz mu, kendisini geliştirmiş mi, alanındaki gelişmeleri takip edip etmediğine bakmalıyız. Milletimiz kendi alanlarındaki gelişmeleri dünya ile yarışacak şekilde takip edebilmeli. Bu performans 5 yılık olabilir, ya da belli dilimlerle kendisini değerlendirir, buna da güvence konulur olur. Ama tek başına 'memuriyete gireyim, güvencem olsun' olmaz” şeklinde konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 144
 • herkes 1 yıl önce Şikayet Et
  memuriyet sadece memurlara mı özel. garibanlarda biraz memurluk yapsın. fukarayı kandırıyorlar. bordrolarını saklıyorlar, fukara sorduğunda maaşlarını söylemiyorlar. her bayram 9 gün 14 gün 7 gün tatil, her cumartesi pazar tatil. yurttaşlar arasında çok açıkça ayrımcılık yapılıyor. hepsi üniversiteyi zorla kazanmış zorlama zekalar. özel öğretmenler, özel okullar, kurslar, dersanelerle kazanıyorlar. zeki olmasa bile ezberle üniversite okuyor. memur oluyor, fukaranın hakkını yiyorlar. fukaranın vergileri ile fukaranın 4 katı maaş alıyorlar. bu mu adalet bu mu kalkınma. ya memuriyet kaldırılsın , ya da bütün vatandaşların memuriyet hakkı var.
  Cevapla
 • akif 1 yıl önce Şikayet Et
  saçma saçma konuşma ne yazdıgını sen bıliyormusun
  Cevapla
 • akçalı54 1 yıl önce Şikayet Et
  memeuriyette yeni dönem diyorsunuz ama birde kaymakamlarda yeni dönem başlatın cumhur başkanı kadar yetki verilmiş kaymakamlara kimseyi tınlamayıp kendi düşünce görüşlerini uygulamaktadırlar.memurdan cok vali kaymakamlara dikkat edin
  Cevapla
 • ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  kpss ile hakedenler alınmayıp , sözleşmeli alınmaya devam edildiği müddetçe oyumuzun rengi değişmiştir artık
  Cevapla
 • akif 1 yıl önce Şikayet Et
  ögretmelerde mulakat geldi onu kasdediyor galiba kamuya 4b alımları sözleşmeli oluyor ve kpss sınavıyla merkezi atamayla yerleşiyorlar ahmet bilmiyor galiba kadrolu yerleşende var oda kpss puanıyla yerşeliyor
  Cevapla
 • Ali.. 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu nasıl bı saçmalık? Sozlesmeliyim KPSS ile girdim. Sen kimden bahsediyorsun Ahmet kardeş(3senedir kadro bekliyorum)
  Cevapla
 • Uğur 1 yıl önce Şikayet Et
  Dolar da hergün rekor kırılıyor
  Cevapla
 • asil kan 1 yıl önce Şikayet Et
  emniyette sivil personel 15 yıldır yükselme bekliyor. 20 yıl önceki emniyetteki memur hala aynı memur. neden yükselme gelmiyor ki kendimizi geliştirelim?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle