İhlaszedeler internet sitesi kurdu

İhlas Finans mağdurları, seslerini duyurmak için oluşturdukları ihlaszede platformundan sonra şimdi de internet sitesi kuruyorlar. Mağdurların hedefi Meclis.

İhlaszedeler internet sitesi kurdu
İhlaszedeler internet sitesi kurdu
GİRİŞ 26.10.2006 10:14 GÜNCELLEME 26.10.2006 10:14

İhlaszedeler, mağduriyetlerinin duyulması, medyada yer alması, siyasilerin dikkatinin çekilmesi ve seçim atmosferine doğru kamuoyu oluşturmak amacıyla bölgesel toplantılar öncesinde email yollama kampanyası başlatıyor.

Kuracakları internet sitesinde siyasi partiler gazeteciler ve tv programcılarına duyurularda bulunacaklarını açıklayan İhlaszedeler, mağdur olanlardan tek tek isim topluyorlar. İhlaszedeler ayrıca gönderilecek mektuplarla ilgili şartları da belirleyerek mektupların kimlere ve nasıl hazırlanması gerektiğini açıkladılar.


Bugüne kadar ağırlıklı olarak İhlaszedelerin tespit edilmesi için çaba harcayan ve internet üzerinde  İHLASZEDELER PLATFORMU oluşturan grup, seslerini şimdi de internet portalında duyuracaklar.


En fazla desteği CHP’li milletvekillerinden gördüklerini anlatan İhlaszedeler İhlas Holding yöneticileri ile yaptıkları görüşmelerde kendilerine ödemelerin 5 yıllık bir süreç içinde yapılacağının açıklandığını belirtiler.


İhlaszedelere göre, İhlas yönetimi  kanunen bu parayı ödeme durumunda olmadıklarını, mağdurun parasını sadece  dünya görüşleri nedeni ile ödemek istediklerini belirtiyor. Holding yönetimi mağdurlara istedikleri yere şikayete gidebileceklerini de belirtmekte sakınca görmüyor. 


İhlas grubu bünyesindeki şirketlerin satılması halinde İhlas Finans’a hiçbir para aktarımının yapılmayacağını da açıklayan yetkililer kendilerini sadece Sanayi Bakanlığı’nın mağdurlara 5 yıl içinde ödeme yapmaması halinde yaptırım yapma hakkının bulunduğunu ancak ne gibi bir yaptırım uygulanacağı konusunda bilgi veremeyeceklerini dile getirdiler.


İhlaszedeler şimdi Sanayi Bakanlığı’nın 5 yıllık süre sonrasında İhlas Holding’e ne gibi yaptırım uygulanacağını öğrenmek için CHP Milletvekilleri kanalı ile konuyu Meclis gündemine getirmeye çalışıyorlar.
İhlaszedeler sitenin devreye girmesinden sonra yapacakları eylemlerle kamuoyunun çok daha fazla gündemine geleceklerini belirtirken İhlaszede platformunda ilginç bir değerlendirmede bulunuyorlar:


ŞUNUN BİLİNMESİNDE FAYDA VARKİ;
BİZLER ONLARIN İSTEDİĞİ 5 VAKİT NAMAZ SONUNDA; YARABBİ İHLASA PARA VER, ONLARDA BİZE VERSİN, NE YAPALIM TAKDİR-İ İLAHİYMİŞ, EEEE BAŞA GELEN ÇEKİLİRMİŞ ÇEKELİM BAKALIM, ALIN YAZISI İŞTE ELDEN BİR ŞEY GELMİYOR, SABREDELİM BAKALIM, SABREDEN DERVİŞ ÇORBAYI İÇERMİŞ..... DİYEN VE BU ŞEKİLDE YAŞAYAN, AYNI ŞEKİLDE HAREKET EDEN MÜSLÜMAN TİPİ DEĞİLİZ.
BUGÜNE KADAR HEP BÖYLE YAPILDI NETİCE ORTADA. ONLARIN DUDAKLARINDAN ÇIKACAK 2 KELİMEYE BAKAR HALE GELDİK.


YOK ÖYLE YAĞMA! BİZ TEMBELLİĞİN ADINI TEVEKKÜL KOYANLARDAN DEĞİLİZ VE OLMAYACAĞIZ.


BÜYÜK ÜSTAD MEHMET AKİFİN DEDİĞİ GİBİ:
ÇALIŞ DEDİKÇE ŞERİAT ÇALIŞMADIN DURDUN
ONUN HESABINA BİR ÇOK HUREFA UYDURDUN
BİRDE TEVEKKÜL SOKUŞTURUP ARAYA
ZAVALLI DİNİ ÇEVİRDİN MASKARAYA


 İHLAS FİNANS MAĞDURLARI SESLERİNİ DAHA ÖNCE YİNE ROTAHABER'DE BÖYLE DUYURMUŞTU:


İHLAS FİNANS MUDİSİNİN FERYADI


ROTAHABER

YAZDIR
YORUMLAR 18
 • temlik 2018 8 ay önce Şikayet Et
  Dini kullanip soydular adamlarin niyeti kotuymuş
  Cevapla
 • nurettin güven 8 yıl önce Şikayet Et
  one minute. sayın başbakan...bir ''ONE MİNUTE'' DE enver ören e çekebilirmisiniz?...Hiç sanmıyorum !...
  Cevapla
 • mehmet çiloğlu 8 yıl önce Şikayet Et
  yazıklar olsun yazıklar. allah yardımcınız olsun bende bir ihlas çalışanı olarak utanç duyuyor ve hepinize kolaylık diliyorum ama şunu söylemeden edemeyeceğim vallahi biz hakkımızı alamıyoruz bilmem siz nasıl alacaksınız zamanında bundan 10yıl evel bu firmaya girdim şimdi çıkamıyorum çıkarsam bir sürü tehtit düşünün halimzi o yüzden biraz zor alırsınız paralarınızı sizin paralarınızla beyler armutlu tatil köyünde güneşleniyorlar bunlara bddk bile el koyamadı çünkü ...
  Cevapla
 • murat akdeniz 8 yıl önce Şikayet Et
  islamda kul hakkı yemek varmıdır. bende bir ihlas finans maduruyum ihlas finans kaptırdığım paralarımı alamadığımdan dolayı bankalalarda borc içerisindeyim sayın başbakanıma sesleniyorum sizin maddi durumunuz iyi olabilir ama benim durumum iyi değil ve şu anda issizim ne olur allah korkunuz var ise bu durumu çözmek için bir harekette bulunup bir adım atmanızı kendim ve arkadaşlarımın adına ricada bulunuyorum.
  Cevapla
 • muhammet emin karasoy 8 yıl önce Şikayet Et
  . enver ören allahın adını kullanarak soygunculuk yaptı. allahım şu dünyada inşallah karşılaşmayı nasip etsin. 2001 yılından beri 5000 usd param var ve alamadım. dahada uzun süreceğe benziyor. hem bu dünyada hemde öbür dünyada çeker inşallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle