Gündemin nabzını tutan ekonomi haberleri, serbest piyasalardaki ekonomik gelişmeler; canlı borsa, döviz kurları ve altın fiyatları Ekotrent'te!

İhlaszedeler internet sitesi kurdu

İhlas Finans mağdurları, seslerini duyurmak için oluşturdukları ihlaszede platformundan sonra şimdi de internet sitesi kuruyorlar. Mağdurların hedefi Meclis.

İhlaszedeler internet sitesi kurdu
Eklenme: 26 Ekim 2006, 10:14 / Güncelleme: 26 Ekim 2006, 10:14 / 26,410 Okunma
BÜYÜKLÜK
- A A +

İhlaszedeler, mağduriyetlerinin duyulması, medyada yer alması, siyasilerin dikkatinin çekilmesi ve seçim atmosferine doğru kamuoyu oluşturmak amacıyla bölgesel toplantılar öncesinde email yollama kampanyası başlatıyor.

Kuracakları internet sitesinde siyasi partiler gazeteciler ve tv programcılarına duyurularda bulunacaklarını açıklayan İhlaszedeler, mağdur olanlardan tek tek isim topluyorlar. İhlaszedeler ayrıca gönderilecek mektuplarla ilgili şartları da belirleyerek mektupların kimlere ve nasıl hazırlanması gerektiğini açıkladılar.


Bugüne kadar ağırlıklı olarak İhlaszedelerin tespit edilmesi için çaba harcayan ve internet üzerinde  İHLASZEDELER PLATFORMU oluşturan grup, seslerini şimdi de internet portalında duyuracaklar.


En fazla desteği CHP’li milletvekillerinden gördüklerini anlatan İhlaszedeler İhlas Holding yöneticileri ile yaptıkları görüşmelerde kendilerine ödemelerin 5 yıllık bir süreç içinde yapılacağının açıklandığını belirtiler.


İhlaszedelere göre, İhlas yönetimi  kanunen bu parayı ödeme durumunda olmadıklarını, mağdurun parasını sadece  dünya görüşleri nedeni ile ödemek istediklerini belirtiyor. Holding yönetimi mağdurlara istedikleri yere şikayete gidebileceklerini de belirtmekte sakınca görmüyor. 


İhlas grubu bünyesindeki şirketlerin satılması halinde İhlas Finans’a hiçbir para aktarımının yapılmayacağını da açıklayan yetkililer kendilerini sadece Sanayi Bakanlığı’nın mağdurlara 5 yıl içinde ödeme yapmaması halinde yaptırım yapma hakkının bulunduğunu ancak ne gibi bir yaptırım uygulanacağı konusunda bilgi veremeyeceklerini dile getirdiler.


İhlaszedeler şimdi Sanayi Bakanlığı’nın 5 yıllık süre sonrasında İhlas Holding’e ne gibi yaptırım uygulanacağını öğrenmek için CHP Milletvekilleri kanalı ile konuyu Meclis gündemine getirmeye çalışıyorlar.
İhlaszedeler sitenin devreye girmesinden sonra yapacakları eylemlerle kamuoyunun çok daha fazla gündemine geleceklerini belirtirken İhlaszede platformunda ilginç bir değerlendirmede bulunuyorlar:


ŞUNUN BİLİNMESİNDE FAYDA VARKİ;
BİZLER ONLARIN İSTEDİĞİ 5 VAKİT NAMAZ SONUNDA; YARABBİ İHLASA PARA VER, ONLARDA BİZE VERSİN, NE YAPALIM TAKDİR-İ İLAHİYMİŞ, EEEE BAŞA GELEN ÇEKİLİRMİŞ ÇEKELİM BAKALIM, ALIN YAZISI İŞTE ELDEN BİR ŞEY GELMİYOR, SABREDELİM BAKALIM, SABREDEN DERVİŞ ÇORBAYI İÇERMİŞ..... DİYEN VE BU ŞEKİLDE YAŞAYAN, AYNI ŞEKİLDE HAREKET EDEN MÜSLÜMAN TİPİ DEĞİLİZ.
BUGÜNE KADAR HEP BÖYLE YAPILDI NETİCE ORTADA. ONLARIN DUDAKLARINDAN ÇIKACAK 2 KELİMEYE BAKAR HALE GELDİK.


YOK ÖYLE YAĞMA! BİZ TEMBELLİĞİN ADINI TEVEKKÜL KOYANLARDAN DEĞİLİZ VE OLMAYACAĞIZ.


BÜYÜK ÜSTAD MEHMET AKİFİN DEDİĞİ GİBİ:
ÇALIŞ DEDİKÇE ŞERİAT ÇALIŞMADIN DURDUN
ONUN HESABINA BİR ÇOK HUREFA UYDURDUN
BİRDE TEVEKKÜL SOKUŞTURUP ARAYA
ZAVALLI DİNİ ÇEVİRDİN MASKARAYA


 İHLAS FİNANS MAĞDURLARI SESLERİNİ DAHA ÖNCE YİNE ROTAHABER'DE BÖYLE DUYURMUŞTU:


İHLAS FİNANS MUDİSİNİN FERYADI


ROTAHABER

SOSYAL AĞLAR

BU HABERE 17 YORUM YAPILDI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000

memduh çelmeli

11.06.2007 11:41

İHLASIMIZI ZEDELEYENLERE. Bu finans kurumunun battığına ben inanmıyorum.Her alanda başarılı olduklarının reklamını yapıp duranların bir anda bu alanda battığını söylemeleri tamamiyle ihlas yoksunu olmalarından kaynaklanıyor.Ben ödeyeceklerine inanmayanlardanım.Harama inanmasalar da yine de haram olsun

savni altun

22.06.2007 14:59

İHLASZEDE. Sayın ihlaszedeler Enver ÖREN nitelikli hırsızlık yapmıştır.İnsanların duygularını sömürerek TGRT yi kurdu.Kendini Türk sevdalısı ilan ederek Türk Milletinin parasını paravan şirketlere aktardı.Zarar ettiyse açıklasın milletin parasıyla kurulan mal varlıkları satılsın ortada ne kaldıysa bu mağdur insanlara ödensin.Acaba bu kadar eleştirilere rağmen baba oğul ÖRENLER nedn millete açıklama yapamıyor.Çünkü ihlas finansın kuruluş amacı milleti çeşitli reklamlar yaparak aldatmakmış.Bunu geç anladık.Yazıklar olsu

Orhan AKKAYA

24.06.2007 23:28

Ahiret Var. Enver Ören in yerinde olmak istemezdim.Ahirette 216 bin mudi ile nasıl helalleşecek.Bu dünyada bulmuş kendi gibi Allahtan korkmayan hükümetleri işini yürütüyor.Ama Allaha şükürki ahiret var.Orada ne yapacaklar.Oy alıp başımıza geçenler banamı sordunuz diyorlar.Onlarada soran çıkacak. Birde ihlas mağazalarından alış veriş yapın yardımcı olacağız diyen,üç beş kuruşa ahiretlerini satan zavallılar var.Onlarada acıyorum.Enver Ören,AK parti hükümeti,İhlas Mağazası çalışanları iyiki AHİRET VAR.

Behlül Çil

28.06.2007 13:08

. Sevgili tayip Erdoğan.Ya bi hesap yap.Eğer biraz vijdanın varsa bi hesap yap.Senin çürük raporlu oğlun ayda ne kadar burs alıyo.Ha işte o aldığı burs benim geleceğim.O burs senin çok değerli çok kıymetli oğluna belki bir ay yeter ama bana ömür boyu yeter.Ben ahirette hesabımı enver örenden değil senden alacam.Sana hakkımı helal etmiyom.Çünkü babamı ezerek onun dediğini yapmayarak oyumu sana verdim.Sana söz ihlastan paramı alayım yarısını oğluna burs verecem.söz tayip yarısını verecem.ne dersin!!!!

sibel özçakır

10.07.2007 10:11

ihlas finans. Siyasilere sizin aracılığınzla sesleniyoruz; \"Lütfen alın terimizle kazanılan paralarımızı bunlardn almak için gerekeni yapın, mağduriyetimizi giderin.\"