EPDK'da başkan değişmedi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun başına yine Mustafa Yılmaz getirildi.

EPDK'da başkan değişmedi
EPDK'da başkan değişmedi
GİRİŞ 01.03.2016 11:01 GÜNCELLEME 01.03.2016 12:25

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, görevine ikinci kez atanmasının ardından, "Yeni dönemde de bir yandan yatırımcımızın önünü açacak düzenlemeleri faaliyete geçirirken tüketici odaklı yaklaşımımızdan taviz vermeden piyasaların adil, şeffaf ve rekabetçi yapısını korumaya ve geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, EPDK olarak yeni dönemde de hedefleri doğrultusunda üzerlerine düşen görevleri yerine getireceklerini belirtti. Kurumsal kapasiteyi daha da güçlendirip geliştireceklerini vurgulayan Yılmaz, "Bir yandan yatırımcımızın önünü açacak düzenlemeleri hayata geçirirken, tüketici odaklı yaklaşımımızdan taviz vermeden piyasaların adil, şeffaf ve rekabetçi yapısını korumaya ve geliştirmeye devam edeceğiz” ifadesini kullandı. 

Mustafa Yılmaz, Türkiye’nin geleceği için adil, şeffaf ve rekabetçi enerji piyasalarının taşıdığı öneme değinerek, “Bugüne dek kamu ve özel sektör işbirliği ile emsali az görülen başarılara imza attık. İnşaallah, bundan sonraki süreçte de ülkemizin hak ettiği yarınlara ulaşması yolunda üzerimize düşen vazifeyi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız” değerlendirmesinde bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL