Ankara Halk Ekmek kalitesi tescillendi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası'na uluslararası kalite belgesi verilmesi nedeniyle bir tören düzenlendi.

Ankara Halk Ekmek kalitesi tescillendi
Ankara Halk Ekmek kalitesi tescillendi
GİRİŞ 08.06.2006 14:26 GÜNCELLEME 08.06.2006 14:26

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Ali İlkbahar, kaliteli ve sağlıklı ekmek üretimiyle vazgeçilmez olduklarını ifade ederek, "Belirlediğimiz uygun ekmek fiyatıyla da denge unsuruyuz" dedi.


Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası'na uluslararası kalite belgesi verilmesi nedeniyle bir tören düzenlendi. Halk Ekmek Fabrikası GİMAT tesislerinde düzenlenen törende konuşan Ali İlkbahar, fabrikalarının uluslararası standartlara uygun olması nedeniyle kalite belgesini hak ettiklerini söyledi.


Halk Ekmek Fabrikası'nın ürettiği ekmeği alabilmek için kuyruklarda beklendiğini hatırlatan İlkbahar, "Bu aslında bir ayrıcalıktır, ekmeğimizin kalitesinin, üstünlüğünün farkıdır. Biz kuyrukları azaltmak, daha çok insana ulaşmak istiyoruz. Bu amaçla yapımına başladığımız ek tesislerimizin bitmesiyle, şu anda bir milyon 250 bin olan ekmek üretimi sayımızı, bir buçuk milyona çıkaracağız" dedi.


Kaliteli ve sağlıklı ekmek üretimiyle vazgeçilmez olduklarını ifade eden İlkbahar, belirledikleri uygun fiyatla da denge unsuru olduklarını bildirdi. İlkbahar, göreve ilk başladığı zamanlarda Halk Ekmek Fabrikası'nda üretilen ekmeği kendisinin bile yemediğini ifade ederek, Hacettepe Üniversitesi'nin de katkılarıyla uluslararası kalite belgesi almaya hak kazandıkları bugünlere ulaşmayı başardıklarını anlattı.


Ali İlkbahar, mesai saati gözetmeden çalışan bütün Halk Ekmek Fabrikası işçilerine teşekkür etti. Daha sonra, PQS Danışmanlık Şirketi Genel Müdürü Hakan Yılmaz ve Uluslararası Kalite Uzmanı Fatih Sinan Yılmaz, "İSO 9001-2000 Kalite belgesi" ve gıda güvenliğini uluslararası anlamda belgeleyen "HACCP (Kritik Kontrol Noktaları ve Tehlike Analizi)" belgesini Ali İlkbahar'a verdi. PQS Danışmanlık Firması, kalite belgesi çalışmalarına destek veren 5 Halk Ekmek Fabrikası görevlisine birer küçük altın hediye ederek teşekkür etti. Törende bazı çalışanlara da teşekkür sertifikası verildi. Öte yandan törene katılacağı duyurulan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yoğun programı nedeniyle toplantıya katılamadığı bildirildi.

YAZDIR